Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2016, 14:44

autor: Draug

Wieści ze świata (Battlefield 1, 4A Games, Forza Horizon, Tekken 7, Tokyo 42, Abatron) 6/9/2016

Dziś piszemy o terminie zakończenia beta-testów Battlefield 1, potencjalnej grze VR od 4A Games, udostępnieniu Forza Horizon na XOne (wsteczna kompatybilność), gameplayu z trybu fabularnego w Tekken 7, docelowych platformach Tokyo 42 i o zbiórce pieniędzy na Abatron (miks RTS-a i gry akcji). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Battlefield 1 – beta-testy potrwają do czwartku

Rozpoczynając otwarte beta-testy gry Battlefield 1 w ubiegłym tygodniu, firma Electronic Arts nie dała znać, jak długo potrwa zabawa. Teraz naprawiono to niedopatrzenie – deweloper ogłosił, że bitwy na Pustyni Synajskiej będzie można toczyć do czwartku (8 września). Niestety, nie wiemy, o której dokładnie godzinie serwery zostaną zablokowane. Jednocześnie gra doczekała się małej aktualizacji, usuwającej licznik czasu rund w trybie Podbój.

4A Games tworzy grę VR pod gogle Oculus Rift?

Wygląda na to, że następnym projektem zespołu 4A Games – twórców serii Metro – będzie gra pod gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Tak sugeruje opublikowane niedawno na Facebooku zdjęcie ze studia, gdzie praktycznie przy każdym biurku widać narzędzia deweloperskie do tego właśnie sprzętu. Poza tym na ekranie telewizora pod sufitem wyświetla się zegar, który według wszelkiego prawdopodobieństwa odlicza czas do najbliższej edycji konferencji Oculus Connect (5-7 października) – najpewniej wtedy właśnie owa tajemnicza produkcja zostanie oficjalnie zapowiedziana. No i wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z tytułem w realiach science-fiction.

Fragment wspomnianego wyżej zdjęcia – jest ono 360-stopniowe, więc żeby zobaczyć całość, zajrzyjcie pod powyższy link do posta na facebookowym koncie studia 4A Games. - Wieści ze świata (Battlefield 1, 4A Games, Forza Horizon, Tekken 7, Tokyo 42, Abatron) 6/9/2016 - wiadomość - 2016-09-06
Fragment wspomnianego wyżej zdjęcia – jest ono 360-stopniowe, więc żeby zobaczyć całość, zajrzyjcie pod powyższy link do posta na facebookowym koncie studia 4A Games.

Forza Horizon na XOne dzięki wstecznej kompatybilności

Listę hitów siódmej generacji dostępnych na Xboksie One dzięki funkcji wstecznej kompatybilności uzupełniła gra Forza Horizon (dzięki, DualShockers). Jest ona częścią oferty Games with Gold na wrzesień. Dla niewtajemniczonych – tytuł ten to wydana w 2012 roku pierwsza odsłona wyścigowego cyklu pobocznego względem serii Forza Motorsport, który od pierwowzoru różni się osadzeniem akcji w otwartym świecie i bardziej zręcznościowym charakterem rozgrywki. Udostępnienie „jedynki” na XOne zbiega się w czasie z kończeniem prac nad grą Forza Horizon 3 – jej premiera nastąpi już za trzy tygodnie (na PC i XOne).

Tekken 7 – gameplay z trybu fabularnego

Podczas targów PAX West firma Bandai Namco zaprezentowała kolejny zapis rozgrywki z gry Tekken 7 (poniżej). Tym razem pokazano tryb fabularny – a dokładniej sam początek kampanii Akumy (nowej postaci, „pożyczonej” z serii Street Fighter). Przypomnijmy, że Tekken 7 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, a premiera tej długo oczekiwanej bijatyki ma nastąpić na początku 2017 roku.

Tokyo 42 zmierza na PC, PS4 i XOne

Studio SMAC Games i firma Mode 7 ujawniły docelowe platformy sprzętowe gry Tokyo 42 – ta obiecująca izometryczna strzelanka w cyberpunkowej otoczce, zapowiedziana prawie pół roku temu, zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Jej premiera ma nastąpić w pierwszych miesiącach 2017 roku. Wiadomości towarzyszyła publikacja nowego zwiastuna (poniżej).

Abatron – miks RTS-a i gry akcji na Kickstarterze

Na Kickstarterze trwa zbiórka pieniędzy na Abatron – interesujący miks klasycznej strategii czasu rzeczywistego i dynamicznej gry akcji w realiach science-fiction. Gracz będzie zbierał surowce, budował bazę oraz rekrutował i kontrolował grupy żołnierzy niczym w tradycyjnym RTS-ie, ale nic nie stanie na przeszkodzie, by w dowolnym momencie wcielił się w jedną ze swoich jednostek i pokierował nią bezpośrednio, korzystając z widoku FPP lub TPP. Gra powstaje przy tym głównie z myślą o rozgrywce wieloosobowej. Jeśli jesteście zainteresowani tym projektem, możecie wypróbować wersję demonstracyjną na Steamie. Deweloper (niezależny zespół W3 Studios) chce zebrać 125 tysięcy dolarów do 29 września – w przypadku powodzenia Abatron powinien zadebiutować w sierpniu 2017 roku, wstępnie tylko na PC.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: