Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2016, 10:59

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Beta Battlefield 1 już ruszyła

Fani cyklu Battlefield mogą już wypróbować jego najnowszą odsłonę. Beta gry Battlefield 1 jest dostępna na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Do tej pory Battlefield 1 został ograny przy okazji tegorocznych edycji targów E3 i gamescom, a w sieci da się znaleźć godziny nagrań z rozgrywką. Pora jednak, by każdy fan mógł osobiście wypróbować nadchodzącą odsłonę jednej z najpopularniejszych serii sieciowych strzelanin w historii gier wideo. Dziś wystartowały otwarte beta testy Battlefield 1 na wszystkich docelowych platformach: PC, PlayStation 4 i Xboksie One (subskrybenci newslettera EA mogą bawić się już od wczoraj). Póki co nie wiadomo, do kiedy mają one trwać, więc radzimy dołączyć do zabawy jak najszybciej.

Multiplayerowa beta gry Battlefield 1 oferuje pustynną mapę. - Beta Battlefield 1 już ruszyła - wiadomość - 2016-08-31
Multiplayerowa beta gry Battlefield 1 oferuje pustynną mapę.

Aby wziąć udział w becie, gracze pecetowi potrzebują jedynie konta w usłudze Origin. Twórcy mają też dobrą nowinę dla części graczy konsolowych. Otóż osoby grające na PlayStation 4 nie muszą mieć wykupionego abonamentu PS Plus, by dołączyć do zabawy. Nieco mniej szczęścia mają fani Xboksa One, gdyż w tym przypadku konieczne jest posiadanie aktywnej subskrypcji Xbox Live Gold.

Zawartość bety

Wersja testowa Battlefield 1 skupia się wyłącznie na rozgrywce wieloosobowej. Oferuje ona znaną z targów mapę Pustynia Synajska, na której ścierają się ze sobą Brytyjczycy i Imperium Osmańskie. Gracze mogą przemieszczać się po niej konno, a także czołgami czy innymi pojazdami oraz samolotami (szczegółowy opis mapy znajdziecie w tym miejscu).

W trakcie bety ogrywane są dwa klasyczne tryby rozgrywki: Podbój (duże bitwy dla 64 osób) i Gorączka (atakowanie lub obrona strategicznego punktu, maksymalnie 24 uczestników). Poniżej znajdziecie przykładowy mecz z trybu Gorączka na ustawieniach grafiki ultra, opublikowany przez serwis Shacknews:

Gdzie znaleźć klasy elitarne?

Ciekawą nowością w Battlefield 1, która pojawia się również w becie, są tzw. klasy elitarne: żołnierz z miotaczem ognia, opancerzony wartownik z karabinem maszynowym oraz łowca czołgów (więcej o nich przeczytacie w tym miejscu). Aby wcielić się w jednego z nich, gracz musi odnaleźć na mapie specjalną skrzynię z odpowiadającą im bronią. W poniższym filmie pokazano, gdzie można na nie trafić na mapie Pustynia Synajska:

Premierę gry Battlefield 1 zaplanowano na 21 października 2016 roku. Tradycyjnie tytuł otrzyma cztery płatne dodatki objęte Przepustką Sezonową. Pierwszy z nich wprowadzi grywalną armię francuską w marcu 2017 roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Battlefield 1 – kompendium wiedzy
  3. Graliśmy w Battlefield 1 – koń, jaki jest, każdy widzi
TWOIM ZDANIEM

Otwarta beta Battlefield 1 wpłynęła na Twoją decyzję odnośnie zakupu?

Nie.
65,7%
Po zagraniu zdecydowałem się na pre-order.
17,2%
Anulowałem zamówienie.
17%
Zobacz inne ankiety