Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Wonder Boy Returns (PC)

Wonder Boy Returns PC

Remake wydanej w 1986 r. dwuwymiarowej platformówki, stworzony przez koreańskie studio CFK. Gracz wciela się w rolę tytułowego „cudownego chłopca” – jaskiniowca, którego dziewczyna została porwana przez niejakiego Dark Kinga.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | reedycje/remastery/remaki

PC Windows
Okładka Wonder Boy Returns (PC)

producent: CFK

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13października2016

13października2016

Steam

W 1986 roku ukazała się dwuwymiarowa platformówka Wonder Boy, stworzona przez studio Escape (obecnie znane jako Westone Bit Entertainment). Wonder Boy Returns na PC to remake tego projektu przygotowany przez koreańską ekipę CFK na zlecenie firmy SEGA.

Fabuła

Wonder Boy Returns to gra opowiadająca o przygodach tytułowego „cudownego chłopaka”. Jest on jaskiniowcem wiodącym spokojne życie ze swoją dziewczyną o imieniu Tina. Pewnego dnia zostaje jednak ona porwana przez złego Dark Kinga, więc nie pozostaje nam nic innego, jak uwolnić ją z rąk złoczyńcy.

Mechanika

Gra jest klasyczną platformówką, w której mamy do pokonania szereg zróżnicowanych poziomów, w tym mroźną krainę i rajską wyspę. Wonder Boy to bardzo uzdolniony bohater, więc potrafi nie tylko skakać, ale także rzucać toporkami, jeździć na deskorolce i nie tylko. Tego typu przedmioty znajdujemy w jajkach, które należy rozbijać. Dodatkowo, czasem możemy znaleźć potężniejsze power-upy, np. chwilową nieśmiertelność. Wszystko to przydaje się zarówno w trakcie eksploracji, jak i walki z licznymi przeciwnikami (pająki, pszczoły, pingwiny i nie tylko); od czasu do czasu przychodzi nam także zmierzyć z potężnym bossem. Wonder Boy Returns na PC oferuje ponadto kilka nowych poziomów oraz stworzeń, które spotykamy w trakcie przygody.

Kwestie techniczne

O ile na poziomie fabuły i rozgrywki Wonder Boy Returns na PC jest właściwie tym samym, co oryginał sprzed lat, o tyle już jego oprawa graficzna przeszła spore zmiany. Choć w dalszym ciągu mamy do czynienia z grą 2D, tytuł został przystosowany do wysokich rozdzielczości, wszystkie tła i modele postaci zrobiono od nowa, a dodatkowo pojawiły się efektowne animacje i rozbłyski podczas ataków przeprowadzanych przez niektórych bossów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Wonder Boy Returns

Wymagania wiekowe Wonder Boy Returns

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wonder Boy Returns

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2400S 2.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680/Radeon R9 290X lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1
Minimalne: Intel Core i5-750 2.6 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz, 4 GB, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5850 lub lepsza, 900 MB HDD, Windows 7(SP1)/8.1