Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2012, 17:50

Twórcy Brinka zapowiedzą nową grę?

Studio Splash Damage, znane przede wszystkim z FPS-a Brink, na swojej oficjalnej stronie zamieściło baner podający czas najprawdopodobniej jakieś istotnej zapowiedzi. Ma ona mieć miejsca 29 listopada i nie wykluczone, że będzie to zupełnie nowa gra.

Splash Damage odpowiada również za gry, takie jak Enemy Territory: Quake Wars czy Wolfenstein: Enemy Territory - Twórcy Brinka zapowiedzą nową grę? - wiadomość - 2012-11-23
Splash Damage odpowiada również za gry, takie jak Enemy Territory: Quake Wars czy Wolfenstein: Enemy Territory

Na oficjalnej stronie brytyjskiego studia Splash Damage pojawił się tajemniczy baner, podający datę 29 listopada i godzinę 11.29. Najprawdopodobniej tego dnia deweloper ujawni swoje plany dotyczące nowego tytułu lub projektu, nad którym pracuje. Wszystko wskazuje na to, że będzie to gra free-to-play, która zostanie udostępniona graczom w prowadzonym przez studio serwisie Warchestgames.com. Na witrynie tej pojawiła się już bowiem podobna zapowiedź. W ostatnich miesiącach producenci zajmowali się darmową taktyczną grą strategiczną RAD Soldiers, przeznaczoną na urządzenia pracujące z systemem iOS. Na Warchestgames możemy nadal zapisać się do testów tego tytułu.

Poprzednia duża produkcja Splash Damage, nastawiony na rozgrywkę multiplayer FPS Brink, który zadebiutował w zeszłym roku, nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem graczy czy recenzentów (w naszym serwisie otrzymał ocenę 7,5). Mimo to, jak informowaliśmy w kwietniu, sprzedał się nad wyraz dobrze, trafiając do rąk blisko 2,5 miliona osób. Niestety, zyski trafiły głównie na konta dystrybutora i wydawcy firmy Bethesda. Brytyjczycy postanowili więc porzucić rynek wysokobudżetowych produkcji i samodzielnie zawojować segment gier free-to-play, zarabiając na mikropłatnościach.

  1. Oficjalna strona studia Splash Damage
  2. Strona Warchestgames