Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2016, 20:21

autor: Makek

Twórcy Brinka i Dirty Bomb wykupieni przez chińskiego dostawcę drobiu

Splash Damage – deweloperzy znani z produkcji takich gier jak Brink, Enemy Territory: Quake Wars czy Dirty Bomb – zostali wykupieni przez firmę Radius Maxima, będącą filią chińskiego dostawcy drobiu: Leyou Technology Holdings. Informacja o transferze pojawiła się dzisiaj na chińskiej giełdzie.

Splash Damage mogą kojarzyć osoby zaznajomione z grami nastawionymi na rozgrywkę wieloosobową. Produkcje takie jak Brink, Wolfenstein: Enemy Territory czy ich najnowszy Dirty Bomb są właśnie ich autorstwa, a opracowane przez nich tryby multiplayer znalazły się w Doomie 3 czy Batmanie: Arkham Origins. Dzisiaj natomiast pojawiła się informacja o wykupieniu studia przez Leyou Technology Holdings. W przypadku tej drugiej firmy możecie mieć jednak nieco większy problem z jej znajomością… chyba, że mieszkacie w Chinach. Zajmuje się ona bowiem dystrybucją drobiu na terenie tego państwa.

Splash Damage jest znane m.in. z Dirty Bomb – popularnego i darmowego hero-shootera. - Twórcy Brinka i Dirty Bomb wykupieni przez chińskiego dostawcę drobiu - wiadomość - 2016-07-11
Splash Damage jest znane m.in. z Dirty Bomb – popularnego i darmowego hero-shootera.

Przedmiotem zakupu Chińczyków są, oprócz Splash Damage, firmy Fireteam oraz Warchest, za które – według oświadczenia, jakie pojawiło się na chińskiej giełdzie – Azjaci zapłacą nie więcej niż 150 milionów dolarów. Wszystkie powyższe spółki zostaną jednostkami zależnymi od Radius Maxima – będące z kolei podwładne Leyou Technology Holdings. Nie jest to pierwszy raz, kiedy następuje podobna transakcja z udziałem tej chińskiej firmy – w lipcu ubiegłego roku wykupiła ona część, a w maju 2016 roku całe studio deweloperskie Digital Extremes, znane chociażby z gry Warframe.

We wcześniej wspomnianym oświadczeniu od Leyou możemy przeczytać:

Nasza grupa w dalszym ciągu zmaga się z trudnościami związanymi z handlem drobiem, gdzie mimo wysiłków zmierzających do poprawy wielu aspektów produkcji, wciąż nie posiada ona pełnej kontroli nad rentownością i wynikami finansowymi. W tym samym czasie, rynek gier wideo przeżywa zdrowy wzrost, pomimo spowolnienia światowej gospodarki. Dlatego chcemy stworzyć cykliczny charakter naszej działalności drobiarskiej, który pozwoli skupić się także na budowaniu silnego portfolio na rynku gier wideo.”

Brink to produkcja autorstwa studia Splash Damage, która zadebiutowała w 2011 roku. - Twórcy Brinka i Dirty Bomb wykupieni przez chińskiego dostawcę drobiu - wiadomość - 2016-07-11
Brink to produkcja autorstwa studia Splash Damage, która zadebiutowała w 2011 roku.

Wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnego komentarza ze strony studia Splash Damage na temat tego transferu. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na jakość tworzonych przez nich gier. Obecnie studio pracuje nad trybem wieloosobowym do Gears of War 4, ale także ciągle wspiera swoją ostatnią strzelankę multiplayer – Dirty Bomb. Produkcja ta, stanowiąca połączenie wcześniejszych dokonań Splash Damage z Team Fortress 2, jest ciekawą konkurencją dla Overwatcha oraz innych hero-shooterów. Gra dostępna jest na Steamie za darmo.