Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ancestors Legacy: Saladin's Conquest (PC)

Ancestors Legacy: Saladin's Conquest PC

Duży dodatek do średniowiecznego polskiego RTS-a Ancestors Legacy. Rozszerzenie wprowadza do gry frakcję Saracenów oraz kampanię fabularną, której akcja rozgrywa się na Bliskim Wschodzie. Opowieść koncentruje się na Saladynie – jednym z największych sułtanów w dziejach.

To jest dodatek do gry Ancestors Legacy.

Strategiczne | RTS | średniowiecze | polskie | historyczne

PC Windows
Okładka Ancestors Legacy: Saladin's Conquest (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21maja2019

21maja2019

Steam

Ancestors Legacy: Saladin's Conquest jest pierwszym dodatkiem do Ancestors Legacy, czyli osadzonej w realiach historycznych strategii czasu rzeczywistego (RTS – real time strategy), za którą odpowiada polskie studio Destructive Creations. Produkcja wprowadza do gry nową nację Saracenów, a także powiązaną z nimi kampanię fabularną. Za opracowanie tego tytułu odpowiadają autorzy podstawowej wersji. Wydawcą jest firma 1C Entertainment.

Fabuła

Fabuła dodatku Ancestors Legacy: Saladin's Conquest skupia się na tytułowym bohaterze – Saladynie, czy raczej Salah al-Dinie – największym sułtanie w historii Egiptu i Syrii oraz twórcy sunnickiej dynastii Ajjubidzi, która władała różnymi regionami Bliskiego Wschodu pomiędzy XII a XIV wiekiem naszej ery. Opowieść przedstawia historię pierwszych zwycięstw i podbojów przywódcy. Nie brakuje tutaj wydarzeń historycznych, takich jak bitwa pod Rogami Hittinu czy oblężenie Jerozolimy.

Mechanika

Pod względem mechaniki rozgrywki dodatek Ancestors Legacy: Saladin's Conquest nie różni się szczególnie od podstawowej wersji gry – nadal mamy do czynienia ze strategią czasu rzeczywistego, w której kontrolujemy wojska w bitwie oraz rozwijamy bazę, uzyskując dzięki temu dostęp do nowych możliwości taktycznych i strategicznych (nacisk jest jednak położony przede wszystkim na walkę – inne aspekty są nieco uproszczone).

Produkcja wprowadza do gry nową nację Saracenów, wraz z charakterystycznymi dla niej żołnierzami takimi jak Asasyni czy Grenadierzy, i machinami wojennymi, jaki Skorpiony. Pierwsza z jednostek specjalizuje się w walce w zwarciu i posiada zdolność kamuflażu (ukrywa się przed wzrokiem wroga, dopóki ten nie podejdzie bardzo blisko) oraz śmiercionośne pułapki zadające obrażenia na pewnym obszarze. Z kolei Grenadierzy – jak sama nazwa wskazuje – są oddziałem do walki dystansowej. Potrafią wystrzeliwać eksplodujące pociski, które niszczą budynki i rażą duże grupy wrogów. Trzecia z nowości – Skorpiony – to saraceńskie balisty.

Tryby gry

W dodatek Ancestors Legacy: Saladin's Conquest możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Miłośnicy zabawy w trybie dla pojedynczego gracza mają do swojej dyspozycji kampanię fabularną złożoną z pięciu misji. Nie brakuje także nowości przygotowanych na potrzeby modułu wieloosobowego, w którym możemy bawić się na trzech nowych mapach.

Kwestie techniczne

Dodatek Ancestors Legacy: Saladin's Conquest nie wprowadza znaczących zmian w oprawie audiowizualnej – nadal mamy do czynienia z tą samą, ładnie prezentującą się produkcją, wykonaną w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Na uwagę zasługują projekty nowych jednostek, które – podobnie jak w podstawowej wersji – cechują się wysokim poziomem szczegółowości i dobrze oddają klimat prezentowanej epoki i nacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Cena gry w dniu premiery: 43,99 PLN

Gry podobne do Ancestors Legacy: Saladin's Conquest

Klasyfikacja PEGI Ancestors Legacy: Saladin's Conquest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ancestors Legacy: Saladin's Conquest

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-750 2.6 GHz / AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD FX-8350 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 285 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit