Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Medieval Kingdom Wars (PC)

Medieval Kingdom Wars PC

Osadzona w epoce średniowiecza gra strategiczna, którą łączy w sobie elementy podgatunków RTS i Grand Strategy. Do cech charakterystycznych tej produkcji należą wysoki poziom trudności oraz wiernie odwzorowane realia historyczne.

Strategiczne | RTS | średniowiecze | multiplayer | indie | kooperacja | historyczne

PC Windows
Okładka Medieval Kingdom Wars (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9czerwca2017

wczesny dostęp

3stycznia2019

3stycznia2019

Steam

Medieval Kingdom Wars to rozbudowana gra strategiczna, łącząca w sobie elementy podgatunków RTS (Real Time Strategy – strategia czasu rzeczywistego) oraz Grand Strategy. Akcja tej produkcji toczy się w realiach historycznych – pozwala nam ona wcielić się w pomniejszego lorda, który służy swojemu panu w średniowiecznej Europie (rok 1336). Za stworzenie tego tytułu odpowiada niezależna firma Reverie World Studios.

Mechanika

Rozgrywka w Medieval Kingdom Wars przywodzi na myśl to, co znamy z cyklu Total War studia Creative Assembly. Gra oferuje rozbudowaną warstwę strategiczną, a także możliwość zarządzania miastami i rozgrywania bitew – wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Twórcy zawarli w swoim tytule również pewne elementy kojarzone z gatunkiem roguelike – produkcja na bieżąco zapisuje nasze postępy i nie mamy możliwości powrotu do dawnego stanu gry. Każda decyzja jest ostateczna, a każdy błąd ma swoje konsekwencje.

Rozgrywkę możemy rozpocząć jako jeden z 50 odmiennych bohaterów. Poruszając się po mapie, zajmujemy tereny, zdobywamy surowce i nawiązujemy sojusze – odpowiada za to system dyplomacji feudalnej, który pozwala nam na pozyskiwanie lenników. Z czasem możemy nawet zwrócić się przeciwko swojemu panu i poprowadzić rebelię – wówczas stajemy się królem i otrzymujemy dostęp do zupełnie nowych możliwości (np. przyznawania ziemi poszczególnym lordom). Duże znaczenie ma odpowiednie zarządzanie swoimi ziemiami – musimy rozwijać miasta, wyznaczać zadania wieśniakom czy wznosić budynki. Równocześnie nadzorujemy także królestwo w skali makro i dbamy o odpowiedni rozwój technologiczny (do odkrycia jest kilkaset różnych wynalazków znanych z prawdziwego świata).

W toku rozgrywki oczywiście często stajemy do walki z rywalami. Co ważne, w czasie bitwy bezpośrednio kontrolujemy swoje wojska, a skala starć jest naprawdę epicka – może w nich wziąć udział nawet do 120 batalionów, w których znajdziemy kilkadziesiąt realistycznie odtworzonych typów jednostek i machin bojowych. Bitwy mają także zróżnicowane cele i mechanikę – poza zwyczajnymi walkami wojsk możemy np. brać udział w oblężeniach (zarówno jako atakujący, jak i broniący się).

Medieval Kingdom Wars oferuje także wsparcie dla modów i rozbudowany edytor świata, który – wraz z kilkoma innymi narzędziami – umożliwia bezproblemowe tworzenie własnych modyfikacji.

Tryby gry

W Medieval Kingdom Wars możemy grać samotnie lub z innymi. Produkcja oferuje sfabularyzowany samouczek (złożony z 9 misji) oraz rozbudowaną kampanię, którą możemy rozgrywać sami, albo też w kooperacji/rywalizacji z kolegami. Dodatkowo tytuł Reverie World Studios pozwala rozgrywać pojedyncze bitwy (tzw. skirmishe) w trybie wieloosobowym.

Kwestie techniczne

Medieval Kingdom Wars posiada bardzo ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Świat gry prezentuje się niezwykle okazale, zachwycając graczy pięknymi krajobrazami oraz widowiskowymi efektami świetlnymi i pogodowymi. Niczego zarzucić nie można także dobrze wykonanym, ładnie animowanym modelom jednostek i mieszkańców. Zabawie towarzyszy przyjemna dla ucha ścieżka dźwiękowa, która została nagrana z wykorzystaniem prawdziwych instrumentów i dobrze współgra z atmosferą omawianej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Medieval Kingdom Wars

16+

Wymagania sprzętowe Medieval Kingdom Wars

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.4 GHz, 5 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza, 5 GB HDD, Windows Vista