Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Medieval Conquest (PC)

Medieval Conquest PC

Medieval Conquest to ciekawa gra strategiczno-ekonomiczna, która w wybranych aspektach przypomina słynną już serię The Settlers.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Medieval Conquest (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24sierpnia2004

15lutego2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Medieval Conquest to ciekawa gra strategiczno-ekonomiczna, która w wybranych aspektach przypomina słynną już serię The Settlers. Gracze stają tutaj na czele stylizowanego na średniowiecze, fantastycznego królestwa, zaś w czasie rozgrywki muszą dbać zarówno o odpieranie wrogich ataków czy rozszerzenie dotychczasowych granic państwa, jak i rozwijanie jego zaplecza.

W sumie, do przejścia udostępniono 12 rozbudowanych scenariuszy (zróżnicowane cele poszczególnych misji). Podczas wirtualnych zmagań miłośnikom strategii przypadnie eksploracja 4 unikatowych środowisk - każde z nich posiada szereg ukrytych skarbów do zdobycia oraz niebezpieczeństw, jakim czoła mają stawić podlegli graczom żołnierze. Odnoszenie kolejnych zwycięstw nad napotkanymi potworami, pozwala wojakom nauczyć się nowych umiejętności (awans na kolejne poziomy doświadczenia, dzięki zdobytym punktom), a także nabyć dla nich lepszą broń, różnorodne zaklęcia ofensywno-defensywne oraz pozostały ekwipunek. Po dokonaniu stosownych upgrade'ów, żołnierze mogą zaś walczyć z jeszcze potężniejszymi kreaturami, niż na początku rozgrywki.

Równie ważną częścią rozgrywki w Medieval Conquest jest ekonomia. Gracze powinni starać się utrzymywać odpowiednie tempo rozwoju miasta, poprzez odkrywanie nowych technologii, budowanie nowych budynków czy pozyskiwanie surowców. Utrzymanie armii to także spore koszty dla posiadanego budżetu, aczkolwiek wyprawy wojenne to najlepsza możliwość na pozyskanie łupów i tym samym rozbudowę zaplecza. Co ciekawe, wszelkie porażki na froncie odbijają się również na morale osadników - pracują wolniej i mniej efektywniej, jeśli boją się o swoje bezpieczeństwo.

Kontrolę nad wszystkimi aspektami programu umożliwia intuicyjny interfejs (standardowa mini-mapa umieszczona w prawej, dolnej części ekranu i rozmaite menu wyboru rozlokowane obok). Oprawa graficzna charakteryzuje się pełnym trójwymiarem (możliwość dowolnego przybliżania bądź oddalanie kamery; ładne modele postaci czy otoczenia), zaś w tle słychać przyjemną dla ucha muzykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Klasyfikacja PEGI Medieval Conquest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Medieval Conquest

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 500 MB HDD