Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Stars End (PC)

Stars End PC

Rozbudowana gra survivalowa w klimatach science fiction, która kładzie nacisk na sieciowy tryb multiplayer oraz zawartość PvP. Za stworzenie tej produkcji odpowiada kanadyjska firma Reverie World Studios.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | PvP | survival | multiplayer

PC Windows
Okładka Stars End (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października2019

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Stars End to gra survivalowa, której akcja jest osadzona w dość klasycznym uniwersum science fiction. W produkcji tej pomagamy rodzajowi ludzkiemu skolonizować nową galaktykę, radząc sobie przy tym z różnorakimi wyzwaniami. Tytuł został przygotowany z myślą o sieciowym trybie wieloosobowym oraz zawartości PvP (player vs. player, pol. gracz kontra gracz). Za jego opracowanie odpowiada kanadyjska firma Reverie World Studios (autorzy strategii Medieval Kingdom Wars) .

Fabuła

Akcja Stars End rozgrywa się w odległej galaktyce, która dotychczas nie była zamieszkana przez rodzaj ludzki. Wcielamy się w człowieka będącego częścią zespołu kolonizacyjnego. Zastosowany w grze setting przypomina nieco futurystyczny Dziki Zachód.

Mechanika

W Stars End akcję możemy obserwować z pierwszej lub trzeciej osoby. Zabawa polega na stworzeniu bohatera (lub bohaterki), a następnie eksplorowaniu galaktyki, która jest pełna różnego rodzaju zagrożeń i wyzwań. Warto przy tym odnotować, że planety są generowane proceduralnie (losowo), co oznacza, że rozgrywka za każdym razem wygląda nieco inaczej.

Poruszając się po świecie gry wykonujemy różnego rodzaju misje fabularne i zbieramy surowce oraz przedmioty potrzebne nam do przetrwania. W grze znaleźć można także system rzemiosła, który umożliwia tworzenie przeróżnych przydatnych rzeczy. Eksplorujemy też przestrzeń kosmiczną z wykorzystaniem statku oraz budujemy bazy (zarówno przyczółki na planetach, jak i stacje kosmiczne).

Bardzo ważną rolę w produkcji Reverie World Studios odgrywa zawartość PvP, czyli taka, która wymaga od nas stawania w szranki z innymi graczami. Twórcy opracowali system, który pozwala nam łączyć się w grupy i frakcje, a następnie walczyć z innymi o kontrolę terytoriów, a nawet całych planet - zarówno na piechotę, z bronią w ręku, jak i za sterami gwiezdnego myśliwca.

Tryby gry

W Stars End możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb multiplayer.

Kwestie techniczne

Stars End posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika jest utrzymana w stylistyce czerpiącej z klasycznych wzorców science fiction - mamy tu dziwne planety, futurystycznie wyglądająca broń i obcych przypominających przerażające potwory. Twórcy z Reverie World Studios nie silą się na oryginalność, ale ich gra prezentuje się nieźle i nie można odmówić jej klimatu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Stars End

Wymagania wiekowe Stars End

16+