Dziś piszemy o zamkniętej alfie i zapowiedzi zwiastuna Anthem na The Game Awards, darmowym weekendzie z Ancestors Legacy, opóźnieniu funkcji scalania kont w Fortnite oraz hotfiksie sterowników GeForce. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.
Studio BioWare zapowiedziało zamknięte testy wersji alfa gry Anthem. Najnowszą produkcję twórców między innymi serii Mass Effect będzie można wypróbować w dniach 8-9 grudnia na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wydarzenie zostanie podzielone na kilka sesji. Nic nie stanie na przeszkodzie, by wziąć udział w jednej lub wszystkich, o ile rzecz jasna zostaniemy zaproszeni do zabawy. By mieć na to szansę, należy wejść na tę stronę i się zarejestrować. Uwaga! Posiadanie któregokolwiek z abonamentów EA lub zamówienie przedpremierowe Anthem nie gwarantuje udziału w zamkniętych alfa-testach.

Z innych istotnych informacji, zamknięta alfa będzie dostępna wyłącznie po angielsku, do jej uruchomienia niezbędne okaże się połączenie z internetem, a jeśli chcemy bawić się na konsolach, to potrzebujemy abonamentu PlayStation Plus lub Xbox Live Gold. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym FAQ dostępnym tutaj.
Ponadto na oficjalnej stronie Anthem pojawiła się informacja, że podczas gali The Game Awards, która odbędzie się 7 grudnia o godzinie 2:30 czasu polskiego, dyrektor BioWare Casey Hudson zaprezentuje nowy zwiastun tytułu. Sama gra ukaże się 22 lutego 2019 roku (na czas, wbrew wcześniejszym plotkom).
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na Steamie wystartował darmowy weekend z Ancestors: Legacy. Do 2 grudnia będzie można bez przeszkód sprawdzić wszystko, co strategia od polskiego studia Destructive Creations ma do zaoferowania. Ponadto do poniedziałku na platformie firmy Valve potrwa promocja na tytuł. Jego podstawową wersję dostaniemy za 62,49 złotych.
Aby wziąć udział w darmowym weekendzie z Ancestors: Legacy, należy wejść na kartę tytułu na platformie Steam i kliknąć przycisk „Zagraj”. Tytuł zostanie bezpłatnie na trzy dni przypisany do naszego konta.
Warto pamiętać, że Ancestors: Legacy otrzymało w tym tygodniu nowy darmowy dodatek, skupiający się na zmaganiach zakonu krzyżackiego z pruskimi plemionami w latach 1260-1274. W ramach pięciu misji możemy poznać historię tego konfliktu z perspektywy obu stron.

Pod koniec września studio Epic Games zapowiedziało wprowadzenie funkcji scalania kont w Fortnite, dzięki której będzie można przenosić zakupione w grze elementy kosmetyczne, ogólną liczbę zwycięstw, V-dolce oraz dostęp do modułu Ratowanie świata między różnymi platformami. Miała się ona pojawić w listopadzie. Tak się jednak nie stanie. Według informacji podanych no oficjalnej stronie produkcji, ze względu na problemy techniczne i chęć upewnienia się, że wszystko działa jak należy, twórcy zdecydowali się na przełożenie debiutu tej opcji na początek przyszłego roku.

Firma Nvidia opublikowała hotfix do najnowszej wersji sterowników GeForce, oznaczony numerem 417.21. Naprawia on problemy z wyświetlaniem danych w panelu kontrolnym, eliminuje zawieszanie się przeglądarki Microsoft Edge po odtworzeniu filmu oraz kłopoty ze zmianą formatu koloru. Poprawkę można ściągnąć z tej strony.
Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…
…jak również najnowsze filmy z gier:
GRYOnline
Gracze
OpenCritic
4

Autor: Miłosz Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.