Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hell Let Loose (PC)

Hell Let Loose PC

Ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową drugowojenna strzelanina FPS, będąca debiutanckim projektem australijskiego studia Black Matter. Akcja Hell Let Loose toczy się podczas II wojny światowej.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | sieciowe | multiplayer | indie | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Hell Let Loose (PC)

producent: Black Matter

wydawca: Team17

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6czerwca2019

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Hell Let Loose jest debiutanckim projektem niezależnego australijskiego studia Black Matter. Mowa o drugowojennym FPS-ie nastawionym na wieloosobową rozgrywkę, opracowanym z myślą o platformie PC.

Fabuła

Akcja Hell Let Loose toczy się podczas II wojny światowej – gracze mogą wziąć udział między innymi w bitwie pod Stalingradem, początkowej fazie operacji Overlord czy w walkach o Guadalcanal, reprezentując zarówno siły Aliantów, jak i państwa Osi.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Hell Let Loose akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Produkcja kładzie nacisk na możliwie najbardziej realistyczną prezentację działań wojennych, zatem walki toczą się na rozległych mapach zaprojektowanych w oparciu o archiwalne dokumenty. Filarem rozgrywki są starcia dwóch pięćdziesięcioosobowych drużyn podzielonych na kilkuosobowe zespoły zwane plutonami. Zadaniem walczących jest przejęcie i utrzymanie poszczególnych sektorów przy jednoczesnym zadbaniu o linie zaopatrzeniowe gwarantujące dostęp do niezbędnych zasobów pokroju paliwa i amunicji.

Przed rozpoczęciem zmagań wybieramy jedną z kilku klas postaci, co determinuje nie tylko wyposażenie, z którego skorzystamy, lecz również rolę, jaką odegramy na polu bitwy. Kluczem do sukcesu jest współpraca pomiędzy graczami i koordynacja podejmowanych przez nich działań; opracowana przez nich taktyka powinna natomiast uwzględniać topografię terenu i rodzaj zabudowy – wszak starcia na wąskich uliczkach francuskiego miasteczka Sainte-Marie-du-Mont przebiegają w odmienny sposób od potyczek rozgrywanych na terenie gęsto zalesionym. Znaczenie ma również podatne na zniszczenia środowisko – zrównanie z ziemią mostu może odciąć od zaopatrzenia siły wroga. Nad przebiegiem zmagań czuwają Dowódcy, którzy komunikując się przez radio z pozostałymi członkami oddziału, ustalają strategię działania w oparciu o informacje dostarczone przez Oficerów; ci z kolei dobierają punkty obserwacyjne i oznaczają cele.

W Hell Let Loose pojawia się kilkanaście rodzajów broni – arsenał obejmuje zarówno pistolety, karabiny maszynowe oraz strzelby, jak i granaty oraz miny czy wreszcie narzędzia cięższego kalibru pokroju moździerzy i miotaczy ognia. Co ciekawe, każda broń zachowuje się inaczej – ze względu na brak celownika gracz chcący siać popłoch w szeregach adwersarzy musi poświęcić nieco czasu na jej opanowanie. Oczywiście na piechocie działania wojenne się nie kończą, toteż na polu bitwy pojawiają się rozmaite pojazdy – od zaopatrzeniowych pokroju Opla Blitz, przez transportowe i zwiadowcze, skończywszy na czołgach (Sherman Firefly, Pantera). W sytuacjach podbramkowych można natomiast skorzystać z opcji przyzwania nalotu – wezwanie wsparcia w odpowiednim momencie może odmienić losy bitwy.

Wspomniane wcześniej linie zaopatrzeniowe gwarantują również dostęp do surowców, dzięki którym Inżynierowie mogą tworzyć umocnienia, pola minowe czy choćby gniazda karabinów maszynowych. Realizm nie ominął także obrażeń odniesionych na polu walki, jakie podzielono na trzy kategorie – o ile ze skutkami postrzału w mniej newralgiczne miejsce na ciele możemy poradzić sobie sami, o tyle cięższą ranę musi opatrzyć medyk; wybuch granatu lub nadepnięcie na minę skutkuje zazwyczaj natychmiastową śmiercią.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Hell Let Loose na platformie PC prezentuje wysoki poziom wykonania – produkcja działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, co pozwoliło zarówno na opracowanie szczegółowego otoczenia i pełnych detali modeli broni oraz maszyn bojowych, jak i między innymi na implementację wysokiej jakości efektów cząsteczkowych towarzyszących eksplozjom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 100  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 192 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Hell Let Loose

18+

Wymagania sprzętowe Hell Let Loose

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4130 3.3 GHz / AMD FX-4350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-7600 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
Hell Let Loose wyrasta na gruzach Battlefield 5
Hell Let Loose wyrasta na gruzach Battlefield 5

wiadomość21 lipca 2020

Dzięki serii udanych aktualizacji sieciowa strzelanka Hell Let Loose przeżywa renesans. Gra trafiła do pierwszej dziesiątki bestsellerów Steama, a jej wyniki aktywności w tym serwisie przyćmiewają osiągnięcia Battlefielda 5.

Daty premier Dreams i Hell Let Loose w ramach wczesnego dostępu - wieści
Daty premier Dreams i Hell Let Loose w ramach wczesnego dostępu - wieści

wiadomość29 marca 2019

Dziś piszemy o datach debiutów w ramach wczesnego dostępu zręcznościówki Dreams oraz drugowojennej strzelanki Hell Let Loose. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Hell Let Loose - nowy zwiastun i data premiery w Steam Early Access
Hell Let Loose - nowy zwiastun i data premiery w Steam Early Access

wiadomość29 listopada 2018

Studio Black Matter i firma Team17 wypuściły nowy zwiastun gry Hell Let Loose, czyli realistycznego mutliplayerowego FPS-a osadzonego w realiach II wojny światowej. Zespół ogłosił również, że produkcja zadebiutuje w Steam Early Access w przyszłym roku.

Hell Let Loose - szykujcie się na kolejną strzelankę w realiach II wojny światowej
Hell Let Loose - szykujcie się na kolejną strzelankę w realiach II wojny światowej

wiadomość2 października 2017

Na Kickstarterze trwa zbiórka pieniędzy na strzelankę Hell Let Loose, która przeniesie nas w czasy II wojny światowej. Produkcja zmierza na PC-ty, a jej premiera odbędzie się w 2018 roku.