Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2020, 14:45

Ancestors Legacy - polski RTS z datą premiery na Nintendo Switch

Polskie studio Destructive Creations ujawniło datę premiery Ancestors Legacy na konsoli Nintendo Switch. Ponadto twórcy pochwalili się współpracą z firmą eTHELTIX, która przygotuje koszulki, gadżety itp. na licencji gier gliwickiego dewelopera.

Ancestors Legacy - polski RTS z datą premiery na Nintendo Switch - ilustracja #1
Ancestors Legacy wkrótce wyruszy na podbój Switcha.

Od pewnego czasu słyszymy, że po premierze na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One Ancestors Legacy ukaże się na jeszcze jednej platformie. Teraz polscy twórcy ze studia Destructive Creations potwierdzili, że ich strategia czasu rzeczywistego zostanie wydana na konsoli Nintendo Switch. Premiera odbędzie się 11 czerwca. Produkcja będzie dostępna w wersji cyfrowej, ale jeszcze w tym roku pojawi się wydanie pudełkowe.

Debiut Ancestors Legacy na pecetach w maju 2018 roku wypadł pomyślnie dla gliwickiego studia. W serwisie Metacritic produkcja może się pochwalić średnią 77/100 z 22 recenzji. Również w naszym serwisie gra została przyjęta przychylnie – autor wystawił jej ocenę 7/10. Wersja na Switcha ma prezentować podobny poziom, co wydania na pecety oraz konsole Sony oraz Microsoftu, a ograniczenia techniczne związane z mniejszą mocą platformy Nintendo nie przełożą się na zmiany w zawartości gry. Deweloperzy zadbali też o dostosowanie sterowania pod kontrolery Switcha.

Ancestors Legacy - polski RTS z datą premiery na Nintendo Switch - ilustracja #2
Twórcy dostosowali sterowanie pod konsolę Nintendo.

Prócz tego Destructive Creations pochwaliło się nawiązaniem współpracy z firmą eTHLETIX. Dzięki temu otrzymamy kolejne gadżety oraz odzież na licencji Ancestors Legacy oraz innych produkcji polskiego studia pokroju Hatred. Pełną ofertę powinniśmy poznać wkrótce. Na razie musi nam wystarczyć grafika promująca kolekcję, którą zamieszczamy poniżej.

Ancestors Legacy - polski RTS z datą premiery na Nintendo Switch - ilustracja #3
Źródło: Destructive Creations.