Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2020, 15:00

autor: Froozyy

Gwiazdy Ślepnąc od świateł dołączają do hot16challenge2

Gwiazdy serialu HBO Ślepnąc od świateł - reżyser Krzysztof Skonieczny oraz aktor Jan Frycz - przyłączyli się do akcji #hot16challenge2. Skonieczny jako raper Piorun nagrał własny kawałek, a Frycz jako Dario kulturalnie zachęcił słuchaczy do wsparcia zbiórki.

Reżyser serialu Ślepnąc od świateł Krzysztof Skonieczny, który we wspomnianej produkcji wcielił się także w rapera Pioruna oraz Jan Frycz, który zagrał w niej jako Dario, przyłączyli się do popularnej obecnie akcji #hot16challenge2, którą zapoczątkował raper Solar wraz z fundacją Siepomaga.pl w celu wspierania polskiej służby zdrowia w czasie walki z pandemią. Utwór Pioruna możecie odsłuchać poniżej (ostrzegamy jednak, że jest on dość wulgarny, co raczej nie zaskoczy nikogo, kto obejrzał Ślepnąć od świateł). Posłuchajcie również, jak w drugiej połowie udostępnionego filmiku Dario grzecznie zachęca słuchaczy do wpłacenia pieniędzy na zbiórkę (jemu się nie odmawia). Link do niej znajdziecie tutaj.

Jak widzicie, akcja #hot16challenge2 zyskała ogromną popularność nie tylko wśród raperów, ale także wśród ludzi niezwiązanych z tym gatunkiem muzycznym. Swoje kawałki nagrali już m.in. prezydent Andrzej Duda czy też nasi pracownicy z TVGRY – Hed oraz Fanggotten. Sama zbiórka okazała się ogromnym sukcesem – do tej pory pozyskano ponad 1,5 mln złotych.

Gwiazdy Ślepnąc od świateł dołączają do hot16challenge2 - ilustracja #1
„I jest fajnie, fajniusio. Po koleżeńsku.”

Składający się z ośmiu odcinków serial Ślepnąc od świateł ukazał się w 2018 roku. Przedstawia historię warszawskiego dilera narkotyków, opartą na motywach powieści o tym samym tytule autorstwa Jakuba Żulczyka. Autor wraz ze wspomnianym wcześniej Krzysztofem Skoniecznym odpowiedzialny był za stworzenie telewizyjnej adaptacji dla HBO Polska. Główną rolę w serialu zagrał Kamil Nożyński (raper zespołu Dixon 37), a obok niego pojawili się m.in. Cezary Pazura czy też Robert Więckiewicz. Reżyser Krzysztof Skonieczny wystąpił w niej jako raper Piorun i nagrał na jej potrzeby dwa utwory – Od braci dla braci oraz Ślepi od świateł.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.