Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2020, 16:10

autor: Froozyy

GTA 4 w 4K i z imponującą grafiką odwzorowane w GTA 5

Na YouTubie pojawił się materiał prezentujący mapę GTA 4 odwzorowaną w GTA 5. Całość została podrasowana realistycznymi modyfikacjami, znacznie polepszającymi grafikę.

GTA 4 w 4K i z imponującą grafiką odwzorowane w GTA 5 - ilustracja #1
GTA 4 odtworzone w GTA 5.

Na kanale YouTube Digital Dreams, który zajmuje się głównie realistycznymi przeróbkami różnorakich produkcji, pojawił się materiał prezentujący mapę gry Grand Theft Auto 4 przeniesioną do GTA 5 z wgranymi modyfikacjami usprawniającymi grafikę (m.in. dodającymi ray tracing), o których pisaliśmy już miesiąc temu. Efekt końcowy wyszedł całkiem imponująco, a możecie go zobaczyć na filmiku poniżej.

Twórcy skorzystali z modyfikacji Awesomekills Graphics, która przede wszystkim usprawnia tekstury oraz ich szczegółowość, a także z Reshade Ray Tracing Mod, wprowadzającego zmiany w globalnym oświetleniu. Pojawiły się również realistyczne pojazdy. Mapa starszej gry została wprowadzona za pomocą jednej z wielu dostępnych prac w sieci, aczkolwiek warto zaznaczyć, że tak naprawdę nie umożliwia ona zagrania w GTA IV, a tylko pozwala na zwiedzenie znanych lokacji. Mimo że w niektórych miejscach widać pewnie niedociągnięcia, to całość nadal robi niesamowite wrażenie. Na kanale twórców znajdziecie również poradnik, jak zainstalować realistyczne modyfikacje w GTA V i dzięki temu uzyskać taki sam efekt.

GTA V zadebiutowało na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 w 2013 roku. W 2014 trafiło na PlayStation 4 i Xboksa One, a w 2015 na komputery osobiste. Gra uznawana jest za jedną z najlepszych produkcji poprzedniej oraz obecnej generacji. Na kolejną odsłonę popularnego cyklu przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, bowiem do tej pory nie usłyszeliśmy o niej ani jednego oficjalnego słowa, chociaż pojawiła się masa plotek.