Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2020, 15:50

autor: Lazlo

Piękne GTA 5 z ray tracingiem w Ultra i 4K

Kanał Digital Dreams postanowił sprawdzić, jak dobrze może wyglądać GTA 5 z ray-tracingiem, odświeżonymi teksturami oraz dopieszczonym oświetleniem w 4K i przy ustawieniach Ultra. Do realizacji planu potrzebna była potężna karta graficzna i sporo RAM-u, jednak - patrząc po efektach - warto było spróbować.

Piękne GTA 5 z ray tracingiem w Ultra i 4K - ilustracja #1
Nie jest to tania zabawa…
W SKRÓCIE:
  • Twórcy kanału Digital Dreams wykorzystali pakiet modyfikacji do odświeżenia GTA V.
  • Do uruchomienia gry potrzebna była potężna maszyna, jednak wyniki eksperymentu mogą przyprawiać o opad szczęki.

Na kanale Digital Dreams na platformie YouTube opublikowany został film, który pokazuje, jak niesamowity efekt potrafi dać odpowiednio dobrany zbiór modów w GTA 5. Rezultat jest naprawdę powalający, jednak karta graficzna ewidentnie nie miała lekko.

Wśród zainstalowanych modyfikacji, które pozwoliły na osiągnięcie zaprezentowanych efektów, znalazły się paczki tekstur, shadery wprowadzające ray tracing, zmiany w globalnym oświetleniu oraz autentyczne pojazdy. Wszystko to wywindowało niemłodą już grę na nowy poziom.

Najbardziej widoczne zmiany dotyczą odbić - neony i inne źródła światła załamują się realistycznie w kałużach, falują wraz z ruchem wody oraz rozpraszają się na pojazdach. Szczególne wrażenie robią ujęcia nocne.

Wideo dostępne jest rozdzielczości 4K. Jak można się domyślać, wymagania sprzętowe tytułu musiały być niemałe i by im sprostać, kanał Digital Dreams wykorzystał komputer o poniższej specyfikacji:

  • Procesor: Ryzen 7 1800X 4,2 GHz
  • Karta graficzna: MSI Armor GTX1080Ti 11 GB
  • RAM: 32 GB

Zrób to sam

Każdy może spróbować magii i przetestować, jak gra w takiej konfiguracji będzie działała na jego komputerze. Na wspomnianym wcześniej kanale pojawił się także drugi materiał, który pokazuje, jak zainstalować 13 wykorzystanych modyfikacji. Film znajdziecie poniżej, a w jego opisie linki do niezbędnych plików oraz instrukcję, jak aktywować ray tracing.

Trzeba przyznać, że ostatnia jak dotychczas gra z serii GTA wywindowana została graficznie do poziomu zupełnie współczesnych gier i naprawdę nie ma się czego wstydzić.