Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2019, 11:53

Przecieki: data premiery i miejsce akcji GTA 6

Tegoroczny okres świąteczny był obfity w nowe doniesienia na temat GTA 6. Jeden z użytkowników Twittera sugeruje, że tytuł ukaże się w 2021 roku, a pracownik Rockstar Games chwali się prezentami od firmy, wśród których są naszywki z flagami Kolumbii i Jamajki.

Czyżby nowe GTA miało zabrać nas do Kolumbii? - Przecieki: data premiery i miejsce akcji GTA 6 - wiadomość - 2019-12-29
Czyżby nowe GTA miało zabrać nas do Kolumbii?

Plotki dotyczące GTA VI krążą po sieci od kilku ładnych lat. Tak naprawdę można śmiało uznać, że zaczęły się niedługo po premierze „piątki”. Ale tak to już jest z ogromnymi markami, na które czeka cały growy świat. Najnowsze doniesienia sugerują, że GTA VI trafi do sprzedaży jesienią 2021 roku. Taką informację ogłosił użytkownik Twittera o pseudonimie PSErebus. Warto dodać, że jest on także źródłem wielu „informacji zza kulis” dotyczących PlayStation 5 – w przeszłości zdradził m.in. datę premiery The Last of Us: Part II na długo przed tym, zanim ujawniło ją Sony.

Grand Theft Auto VI od studia Rockstar Games jest obecnie zaplanowane na jesień 2021 roku.

Przypomnijmy, że wcześniejsze doniesienia zdradzały datę premiery przypadającą na okres Bożego Narodzenia 2020 roku. Miałoby to związek z premierą konsol nowej generacji (w przypadku PS5 mówiło się nawet o czasowej ekskluzywności).

Ciekawsze wydają się jednak różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami gry. Nie mamy oczywiście żadnych oficjalnych informacji dotyczących platform docelowych, ale skoro premiera nastąpi rzekomo dopiero w 2021 roku, to możemy w ciemno założyć debiut na PS5 i nowym Xboksie. Wersja PC (patrząc na poprzednie tytuły studia) pewnie ukaże się z „odpowiednim” opóźnieniem. Tematem otwartym pozostaje jeszcze kwestia PS4 i XONE.

Jest jeszcze jeden interesujący przeciek z ostatnich dni. Bardzo możliwe, że przy okazji tegorocznych świąt Bożego Narodzenia (a może właściwiej byłoby użyć zwrotu „z okazji”) dowiedzieliśmy się, gdzie zabierze nas akcja oczekiwanego tytułu. A co ciekawe, ta wiadomość trafia do sieci „bezpośrednio” ze studia.

Otóż Rockstar w okresie przedświątecznym zaczął rozsyłać prezenty swoim pracownikom. Jeden z nich zamieścił zdjęcie upominku na Twitterze i chociaż niedługo po tym zmienił ustawienia konta na prywatne, to fotka została szybko wychwycona przez jednego z użytkowników forum Reddit. Możemy na niej zobaczyć kilka naszywek z logo firmy oraz ikonicznymi dla serii hasłami. Dwie z nich są jednak wyjątkowo interesujące, bo zawierają flagi Jamajki i Kolumbii. Zresztą zobaczcie sami.

To oczywiście wystarczyło wygłodniałym informacji fanom, by rozpocząć spekulacje na temat miejsca akcji gry. GTA VI miałoby zabrać nas zarówno do Ameryki Południowej, w tym konkretnie Kolumbii (chociaż wśród prezentów są także odniesienia do Vice City oraz Los Santos). Czy przypadkiem nie kojarzy się Wam to z wcześniejszymi plotkami? Dokładnie tak! W czerwcu pisaliśmy o tym, że nowe GTA będzie inspirowane serialem Narcos. Kontynuacja cyklu miałaby zostać osadzona w latach 70. i 80. XX wieku w Vice City i mieście wzorowanym na Rio de Janeiro. Mielibyśmy wcielić się w Ricardo - przemytnika narkotyków.

Żeby tego było mało, we wrześniu jeden z użytkowników Reddita (powołując się na źródło wewnątrz studia) zapewniał, że GTA VI to Project Americas - nazwa ta pojawiała się już wielokrotnie przy wcześniejszych, najczęściej fałszywych przeciekach. W niemalże wszystkich doniesieniach powtarza się motyw Vice City oraz akcji rozgrywanej w kilku miejscach. Kto wie, może rzeczywiście w najnowszym GTA postrzelamy trochę w bardziej „egzotycznych” lokacjach?

  1. Oficjalna strona internetowa Rockstar Games
  2. Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki