Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOS
Okładka Everlasting Summer (AND)
OkładkaEverlasting Summer (AND)

Everlasting Summer

Reprezentant gatunku visual novel, stworzony przez niezależne, rosyjskie studio Soviet Games. Gracz wciela się w rolę Semyona, który w niewyjaśnionych okolicznościach trafia do komunistycznego obozu pionierskiego.

Przygodowe | 2D | visual novel | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Everlasting Summer Premiera

18lis2014

AND

19lis2014

PC

7lut2015

iOS

Gry podobne do Everlasting Summer

If My Heart Had Wings

Summer Pockets

Amnesia: Memories

Everlasting Summer to produkcja z gatunku visual novel, stworzona przez rosyjski zespół Soviet Games. Tytuł, niezawierający jakichkolwiek mikropłatności, dystrybuowany jest za darmo, między innymi na platformie PC, iOS i AND.

Fabuła

W Everlasting Summer gracz wciela się w Semyona, przeciętnego nastolatka. Pewnego dnia bohater bierze udział w nietypowym splocie wydarzeń – po zaśnięciu w trakcie zimowej podróży autobusem, budzi się w środku lata, tuż przed wejściem do obozu dla pionierów. Od tej pory jego nadrzędnym celem jest rozwikłanie tajemnicy kryjącej się za zagadkowym zajściem, jak również poznanie mieszkańców placówki. Wszystko to pomaga uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytanie: „Jak wrócić do dawnego życia i czy powrót miałby w ogóle sens?”.

Z czasem fabuła wzbogacana jest o nowe wątki i liczne zwroty akcji – protagonista ma między innymi możliwość zasmakowania młodzieńczej miłości. Historia może zakończyć się na kilka diametralnie różnych sposobów, zależnych od naszych poczynań. Cechą charakterystyczną gry jest specyficzna atmosfera, budowana przede wszystkim poprzez obecność plakatów propagandowych i licznych obwieszczeń, jakich pełno w odwiedzanych przez Semyona miejscach.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Everlasting Summer na platformie PC, iOS i AND w żaden sposób nie odbiega od standardów gatunku powieści wizualnych. Zabawa polega zatem na śledzeniu opowiadanej przy pomocy tekstowej narracji historii i na oglądaniu statycznych obrazów, prezentujących sytuację, w której w danym momencie znajduje się protagonista.

Kwestie techniczne

Everlasting Summer charakteryzuje się wysokiej jakości dwuwymiarową oprawą graficzną. Wrażenie robią narysowane z dbałością o detale postacie, inspirowane stylem anime, oraz bogate w szczegóły i rozmaite smaczki otoczenie. Na wysokim poziomie stoi również skomponowana na potrzeby gry muzyka, jednak kwestie dialogowe nie zostały udźwiękowione.

Ostatnia modyfikacja 9 listopada 2016

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 1,4 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Everlasting Summer: 12+

Everlasting Summer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • lntel Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 877 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1
PC
AND
iOS