Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCSwitch
Okładka Duck Game (PS4)

Duck Game

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa stworzona z myślą o zabawie wieloosobowej. Duck Game pierwotnie ukazało się na konsoli Ouya, a z czasem jej rozszerzona wersja, wzbogacona o wyzwania dla pojedynczego gracza, trafiła na inne platformy sprzętowe.

Akcji | 2D | elementy zręcznościowe | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Duck Game (PS4)

data premiery gry:

4cze2015

PC

22sie2017

PS4

2maj2019

Switch

Duck Game na platformie PC i PS4 to dwuwymiarowa gra zręcznościowa zbudowana z myślą o zabawie wieloosobowej. Jej producentem jest Landon Podbielski, niezależny deweloper z Kanady, dla którego była ona pierwszym komercyjnym projektem. Duck Game zadebiutowało oryginalnie w 2014 roku na konsoli Ouya, która korzystała z mobilnego systemu Android. W 2015 roku poprawiona wersja tytułu pojawiła się na komputerach PC i otrzymała tryb wyzwań dla pojedynczego gracza.

Mechanika

Duck Game przypomina takie gry jak Samurai Gunn lub TowerFall. Produkcja oferuje wyjątkowo intensywną rozgrywkę dla wielu graczy na niewielkich, zamkniętych, dwuwymiarowych arenach. Na jednej z dziesiątek dostępnych plansz bawić mogą się maksymalnie cztery osoby, które kontrolują zabawne kreskówkowe kaczki i korzystają z porozrzucanych tu i ówdzie broni, takich jak strzelby, karabiny maszynowe czy miotacze ognia. Ze względu na wielkość aren, pojedynki mogą zakończyć się w ciągu zaledwie kilku sekund. Tytuł nagradza graczy, którzy wykazują się zręcznością, szybkością reakcji i używają w strategiczny sposób kombinacji skoków, uników, a także konstrukcji pola walki. Wygląd naszego zawodnika zmieniamy, korzystając z wielu dostępnych kapeluszy, które spełniają funkcje czysto estetyczne, modyfikując animacje oraz odgłosy wydawane przez kaczkę.

Tryby Gry

Duck Game skupia się przede wszystkim na zabawie wieloosobowej. Grać możemy zarówno lokalnie (wspólny ekran), jak i za pośrednictwem sieci. W pojedynkę swoje umiejętności szlifować możemy w trybie wyzwań, zawierającym liczne minigry, wykorzystujące w pomysłowy sposób mechanikę rozgrywki.

Kwestie techniczne

Produkcja oferuje kolorową dwuwymiarową oprawę graficzną, korzystającą ze stylu retro. Rozgrywce towarzyszy elektroniczna muzyka i efekty dźwiękowe inspirowane klasycznymi 16-bitowymi konsolowymi przebojami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Gry podobne do Duck Game

Wymagania wiekowe Duck Game

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Duck Game

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • lntel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • 150 MB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
Switch