Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCiOS
Okładka Orwell: Keeping an Eye on You (PC)
OkładkaOrwell: Keeping an Eye on You (PC)

Orwell: Keeping an Eye on You

Opracowana przez niemieckie Osmotic Studios gra strategiczno-symulacyjna, nawiązująca do orwellowskiego motywu Wielkiego Brata i tematu internetowej inwigilacji współczesnego społeczeństwa w obliczu globalnego zagrożenia terroryzmem.

Symulacje | science fiction | elementy strategiczne | dystopia | indie | eksperymentalne/artystyczne | epizodyczne | gry zaangażowane

Orwell: Keeping an Eye on You Premiera

27paź2016

PC

31mar2020

iOS

Gry podobne do Orwell: Keeping an Eye on You

Beholder 3

Beholder

Beholder 2

Orwell to wydana na platformie PC gra strategiczno-symulacyjna, nawiązująca do orwellowskiego motywu Wielkiego Brata oraz tematu internetowej inwigilacji współczesnego społeczeństwa w obliczu globalnego zagrożenia terroryzmem. Tytuł jest pierwszą poważną produkcją komercyjną niemieckiego studia Osmotic, mającego na swym koncie dwie gry przygodowe (GroundPlay oraz Scherbenwerk) opracowane w ramach studenckiego projektu.

Fabuła

Mimo że tytuł gry wskazuje na ewidentną inspirację twórczością George’a Orwella, nie mamy tu do czynienia z historią bezpośrednio zaczerpniętą z jego książek. Orwell to bowiem nazwa nowoczesnego systemu komputerowego, pozwalającego na śledzenie społeczeństwa za pośrednictwem Internetu oraz wyławianie osób podejrzewanych o terroryzm i inną działalność przestępczą. Kiedy fikcyjnym miastem Bonton wstrząsa seria zamachów terrorystycznych, my stajemy po tej „dobrej” stronie barykady, wcielając się w rolę operatora wspomnianego systemu z zadaniem identyfikacji ich sprawców i zapewnienia bezpieczeństwa praworządnym obywatelom.

Mechanika

Orwell odznacza się dość specyficzną mechaniką rozgrywki, gdyż środowiskiem działania gracza jest tytułowy system komputerowy, a jego rolą – przeglądanie kolejnych materiałów dotyczących obywateli i decydowanie o tym, które z nich zatrzymać dla siebie, a które zaraportować wyspecjalizowanym służbom specjalnym. Podczas zabawy wertujemy więc rozmaite strony internetowe, śledzimy aktywność mieszkańców w portalach społecznościowych i serwisach randkowych, a także czytamy newsy i blogi, co pozwala nam odszukać osoby odpowiedzialne za ataki terrorystyczne. Niejednokrotnie zdarza nam się także przekroczyć konstytucyjne granice prywatności obywateli i przeglądać poufne maile, czaty i kartoteki medyczne, hakować osobiste komputery, a nawet podszywać się pod inne osoby celem sprowokowania podejrzanych do działania. W trakcie swej pracy musimy być jednak równocześnie niezwykle ostrożni, gdyż podobnie jak w świecie realnym, wszystkie podejmowane przez nas czynności przynieść mogą daleko idące konsekwencje.

Kwestie techniczne

Ze względu na swoją specyfikę, wydana na platformie PC gra Orwell nie oferuje fotorealistycznej oprawy graficznej. Podczas zabawy towarzyszą nam głównie kolejne okna programowego interfejsu oraz rozmaite materiały, pozyskiwane za pośrednictwem Internetu. Pojawiające się w grze od czasu do czasu animacje zrealizowane zostały również w dosyć oldskulowym stylu, oferując wektorową grafikę oraz zbudowane z niewielkiej liczby wielokątów modele budynków i postaci.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Orwell: Keeping an Eye on You: 16+

Orwell: Keeping an Eye on You Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • 3 GB HDD
  • Windows XP (SP2)
PC
iOS