Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Orwell: Keeping an Eye on You (PC)

Orwell: Keeping an Eye on You PC

Opracowana przez niemieckie Osmotic Studios gra strategiczno-symulacyjna, nawiązująca do orwellowskiego motywu Wielkiego Brata i tematu internetowej inwigilacji współczesnego społeczeństwa w obliczu globalnego zagrożenia terroryzmem.

Symulacje | elementy strategiczne | dystopia | indie | epizodyczne

PC Windows
Okładka Orwell: Keeping an Eye on You (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2016

27października2016

Steam

Orwell to wydana na platformie PC gra strategiczno-symulacyjna, nawiązująca do orwellowskiego motywu Wielkiego Brata oraz tematu internetowej inwigilacji współczesnego społeczeństwa w obliczu globalnego zagrożenia terroryzmem. Tytuł jest pierwszą poważną produkcją komercyjną niemieckiego studia Osmotic, mającego na swym koncie dwie gry przygodowe (GroundPlay oraz Scherbenwerk) opracowane w ramach studenckiego projektu.

Fabuła

Mimo że tytuł gry wskazuje na ewidentną inspirację twórczością George’a Orwella, nie mamy tu do czynienia z historią bezpośrednio zaczerpniętą z jego książek. Orwell to bowiem nazwa nowoczesnego systemu komputerowego, pozwalającego na śledzenie społeczeństwa za pośrednictwem Internetu oraz wyławianie osób podejrzewanych o terroryzm i inną działalność przestępczą. Kiedy fikcyjnym miastem Bonton wstrząsa seria zamachów terrorystycznych, my stajemy po tej „dobrej” stronie barykady, wcielając się w rolę operatora wspomnianego systemu z zadaniem identyfikacji ich sprawców i zapewnienia bezpieczeństwa praworządnym obywatelom.

Mechanika

Orwell odznacza się dość specyficzną mechaniką rozgrywki, gdyż środowiskiem działania gracza jest tytułowy system komputerowy, a jego rolą – przeglądanie kolejnych materiałów dotyczących obywateli i decydowanie o tym, które z nich zatrzymać dla siebie, a które zaraportować wyspecjalizowanym służbom specjalnym. Podczas zabawy wertujemy więc rozmaite strony internetowe, śledzimy aktywność mieszkańców w portalach społecznościowych i serwisach randkowych, a także czytamy newsy i blogi, co pozwala nam odszukać osoby odpowiedzialne za ataki terrorystyczne. Niejednokrotnie zdarza nam się także przekroczyć konstytucyjne granice prywatności obywateli i przeglądać poufne maile, czaty i kartoteki medyczne, hakować osobiste komputery, a nawet podszywać się pod inne osoby celem sprowokowania podejrzanych do działania. W trakcie swej pracy musimy być jednak równocześnie niezwykle ostrożni, gdyż podobnie jak w świecie realnym, wszystkie podejmowane przez nas czynności przynieść mogą daleko idące konsekwencje.

Kwestie techniczne

Ze względu na swoją specyfikę, wydana na platformie PC gra Orwell nie oferuje fotorealistycznej oprawy graficznej. Podczas zabawy towarzyszą nam głównie kolejne okna programowego interfejsu oraz rozmaite materiały, pozyskiwane za pośrednictwem Internetu. Pojawiające się w grze od czasu do czasu animacje zrealizowane zostały również w dosyć oldskulowym stylu, oferując wektorową grafikę oraz zbudowane z niewielkiej liczby wielokątów modele budynków i postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 49 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.5 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Orwell: Keeping an Eye on You

Wymagania wiekowe Orwell: Keeping an Eye on You

16+

Wymagania sprzętowe Orwell: Keeping an Eye on You

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4 2.0 GHz, 4 GB RAM, 3 GB HDD, Windows XP (SP2)

Darmowa gra Orwell, nowa wersja Switcha i planszówka Tomb Raider - wieści
Darmowa gra Orwell, nowa wersja Switcha i planszówka Tomb Raider - wieści

wiadomość4 października 2018

Dziś piszemy o szybkiej promocji inwigilacyjnej przygodówki Orwell: Keeping an Eye On You, plotkach o ulepszonej wersji konsoli Nintendo Switch w 2019 roku i grze planszowej osadzonej w uniwersum Tomb Raider. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Orwell – symulator sieciowej inwigilacji za darmo w Humble Store
Orwell – symulator sieciowej inwigilacji za darmo w Humble Store

wiadomość17 sierpnia 2018

W serwisie Humble Store do jutrzejszego wieczora można za darmo zdobyć grę Orwell: Keeping an Eye on You, czyli produkcję symulującą inwigilację aktywności internetowej obywateli zachodniego kraju.

Zapowiedziano Orwell - grę o szpiegowaniu ludzi w Internecie
Zapowiedziano Orwell - grę o szpiegowaniu ludzi w Internecie

wiadomość11 sierpnia 2016

Zespół Osmotic Studios i firma Surprise Attack Games zapowiedziały grę Orwell, w której naszym zadaniem będzie śledzenie sieciowej aktywności obywateli kraju w celu odkrycia tożsamości członków siatki terrorystycznej oraz pokrzyżowania ich planów.