Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2018, 14:25

Darmowa gra Orwell, nowa wersja Switcha i planszówka Tomb Raider - wieści

Dziś piszemy o szybkiej promocji inwigilacyjnej przygodówki Orwell: Keeping an Eye On You, plotkach o ulepszonej wersji konsoli Nintendo Switch w 2019 roku i grze planszowej osadzonej w uniwersum Tomb Raider. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Orwell: Keeping an Eye On You za darmo przez 24 godziny

Sieć internetowych powiązań zaskakuje, a prywatność to tylko iluzja. - Darmowa gra Orwell: Keeping an Eye On You, nowa wersja Switcha w 2019 roku i inne wieści - wiadomość - 2018-10-04
Sieć internetowych powiązań zaskakuje, a prywatność to tylko iluzja.

Twórcy ze studia Osmotic postanowili po raz wtóry udostępnić detektywistyczną grę Orwell: Keeping an Eye On You całkowicie nieodpłatnie. Produkcję, w której poprzez monitoring Internetu i prywatnych wiadomości podejrzanych osób staramy się zapobiec kolejnym atakom terrorystycznym i znaleźć ich sprawców, ściągniemy bezpośrednio w kliencie Steam. Należy się jednak pośpieszyć, bo tytuł pozostanie darmowy tylko przez 24 godziny (nie podano dokładnego terminu zakończenia, ale nastąpi to jeszcze dzisiaj). Jako że akcja ma promować drugą część serii – Orwell: Ignorance is Strength – cena sequela została przy okazji obniżona o 40%.

Plotki o nowej wersji Nintendo Switch – premiera w 2019 roku?

Czy będziemy mieli do czynienia z rozwojem w stylu DS Lite czy New 3DS XL? - Darmowa gra Orwell: Keeping an Eye On You, nowa wersja Switcha w 2019 roku i inne wieści - wiadomość - 2018-10-04
Czy będziemy mieli do czynienia z rozwojem w stylu DS Lite czy New 3DS XL?

Jak donosi The Wall Street Journal firma Nintendo może planować premierę nowej wersji swojej konsoli Switch w 2019 roku. Wedle anonimowych informatorów z kręgu „dostawców oraz innych wtajemniczonych w plan” usprawniona edycja niezwykle popularnego sprzętu może się pojawić już na wiosnę, lecz bardziej prawdopodobny wydaje się debiut w drugiej połowie przyszłego roku. Informacje o tym, w czym tak właściwie „Switch v2” będzie lepszy od pierwowzoru pozostają tajemnicą. Japońscy twórcy zapewne odniosą się jednak do słabszych elementów wspominanych przez użytkowników – zamontowany w sprzęcie ekran LCD jest już nieco przestarzały, a czas pracy na baterii mógłby być nieco dłuższy. Być może czekają nas też lekkie zmiany w samym rozmiarze, wadze czy mocy obliczeniowej.

Tomb Raider Legends – Lara Croft z własną grą planszową

Plansza składa się z wymiennych „kawałków ciasta”, są karty, znaczniki, figurki. - Darmowa gra Orwell: Keeping an Eye On You, nowa wersja Switcha w 2019 roku i inne wieści - wiadomość - 2018-10-04
Plansza składa się z wymiennych „kawałków ciasta”, są karty, znaczniki, figurki.

Choć na ustach wszystkich fanów znajduje się obecnie najnowsza część przygód Lary Croft – Shadow of the Tomb Raider – to Square Enix przygotowuje dla graczy jeszcze jedną odskocznię w świat sławnej pani archeolog, tym razem całkiem analogową. W oficjalnym sklepie firmy pojawiła się bowiem Tomb Raider Legends, czyli planszówka wykorzystująca wiele znanych motywów z serii.

Niestety, nie wiemy zbyt wiele o samych zasadach, ale z dostępnych materiałów wynika, że grupa 3-4 uczestników będzie ścigała się ze sobą zwiedzając pradawne ruiny w różnych częściach globu. Co ciekawe, każdy z graczy wcielać się będzie w inną wersję Lary („klasyczną”, z TR: Angel of Darkness, z TR: Legenda i z TR: Underworld), a modularna plansza ma zapewnić, że kolejne partyjki nie znudzą się zbyt szybko. Premiera planowana jest na 2019 rok, ale cena 55 euro (ok. 236 zł) może nieco odstraszać.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. The Golf Club 2019
 2. Darksiders III
 3. SIMULACRA
 4. Red Dead Redemption II
 5. Project JUDGE
 6. Gunslugs 3: Rogue Tactics
 7. Double Cross
 8. Dragon Quest Builders 2
 9. Asterix & Obelix XXL 2: Remastered
 10. X4: Foundations
 11. Survived By
 12. Resonance of Fate 4K / HD Edition

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. X4: Foundations zwiastun #1
 2. Stranded Deep zwiastun #1
 3. Evasion zwiastun #1
 4. Disgaea 1 Complete zwiastun #1
 5. Retro Synthesis zwiastun #1
 6. Red Dead Redemption II gameplay #2
 7. Lone Echo II zwiastun #1
 8. The Elder Scrolls: Blades prezentacja dla Apple'a
 9. Panzer League zwiastun rozgrywki #1
 10. Deliver Us the Moon: Fortuna zwiastun #1
 11. Total War: Three Kingdoms Powstanie Żółtych Turbanów
 12. Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści zwiastun #1
 13. Super Mario Party E3 2018 trailer
 14. Sinner: Sacrifice for Redemption zwiastun z datą premiery #2
 15. Sea of Thieves Forsaken Shores