Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Simulacra (PC)
OkładkaSimulacra (PC)

Simulacra

Oryginalna gra przygodowa, w której naszym zadaniem jest odszukanie właścicielki znalezionego telefonu. Musimy zbierać informacje, prowadząc rozmowy z jej znajomymi, sprawdzając zawartość plików przechowywanych w urządzeniu, a czasem również naprawiając uszkodzone dane.

Przygodowe | elementy logiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne | tekstowe

Simulacra Premiera

26paź2017

PC iOS AND

SIMULACRA to unikalna przygodówka opracowana przez niezależne studio Kaigan Games. Produkcja jest duchową kontynuacją gry Sara is Missing, co znajduje odzwierciedlenie w fabule i mechanice rozgrywki.

Fabuła

W grze SIMULACRA wcielamy się w znalazcę telefonu, na którym jego zaginiona właścicielka – Anna – nagrała wiadomość z prośbą o pomoc. Jako że grozi jej niebezpieczeństwo, musimy dotrzeć do informacji pozwalających ustalić jej położenie i uratować ją, nim będzie za późno. Co ciekawe, w zależności od naszych decyzji, opowieść może zakończyć się na pięć sposobów.

Mechanika

Podobnie jak ma to miejsce w grze Sara is Missing, w trakcie zabawy mamy dostęp do przechowywanych w telefonie wiadomości, fotografii i nagrań oraz zainstalowanych w nim aplikacji (jak serwis społecznościowy, serwis randkowy czy przeglądarka stron internetowych). Zabawa polega na rozwiązywaniu zagadek popychających opowieść do przodu, które wymagają uważnego sprawdzania zawartości plików i prowadzenia rozmów z osobami znajdującymi się na liście kontaktów, a niekiedy również łamania haseł i naprawy uszkodzonych danych. W ten sposób zdobywamy strzępki przydatnych informacji, które stopniowo zbliżają nas do celu.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną gry SIMULACRA jest nietypowa oprawa audiowizualna, na którą składają się zarówno elementy interfejsu wzorowane na mobilnych systemach operacyjnych, jak i przechowywane w wirtualnym telefonie pliki oraz zdjęcia. Realizmu całości dodaje fakt, że na fotografiach oraz nagraniach można zobaczyć prawdziwych aktorów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Simulacra: 16+

PC
iOS
AND