Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Dragon Quest Builders 2 (PC)

Dragon Quest Builders 2

Kontynuacja ciepło przyjętego spin-offu serii Dragon Quest. W Dragon Quest Builders 2 gracze ponownie wcielają się w herosa obdarzonego mocą kreacji, stawiającego czoła siłom ciemności. Za powstanie i wydanie gry odpowiada koncern Square-Enix.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | multiplayer | crafting | jRPG

Okładka Dragon Quest Builders 2 (PC)

data premiery gry:

12lip2019

PS4 Switch

10gru2019

PC

Dragon Quest Builders 2 jest kolejnym spin-offem popularnego cyklu Dragon Quest, a zarazem kontynuacją Dragon Quest Builders, czyli ciepło przyjętego jRPG-a z wyraźnie zarysowanymi elementami sandboksowymi, który zadebiutował w 2016 roku. Produkcja została opracowana przez koncern Square-Enix.

Fabuła

Historia opowiedziana w Dragon Quest Builders 2 kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwszej części serii. Gracze po raz kolejny wcielają się zatem w herosa obdarzonego mocą kreacji, na którego barkach spoczywa zadanie odbudowania cywilizacji i stawienia czoła siłom ciemności siejącym spustoszenie w fantastycznej krainie Alefgard.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce poprzednio w Dragon Quest Builders 2 zabawę rozpoczynamy od własnoręcznego stworzenia bohatera, którego następnie prowadzimy do boju. W trakcie rozgrywki akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a nasze wysiłki koncentrują się na gromadzeniu surowców oraz wykorzystywaniu zdolności protagonisty do tworzenia nie tylko przedmiotów i rozmaitych konstrukcji, lecz także potężnych warowni czy nawet całych miast. Warto przy tym pamiętać, że nasze sukcesy nie umykają uwadze potworów, które w miarę postępów coraz częściej najeżdżają należące do nas terytoria. Heros nie jest jednak bezbronny – podczas starć rozgrywanych w czasie rzeczywistym wykorzystuje własnoręcznie stworzone uzbrojenie i pancerze, a w zamian za zdobyte punkty doświadczenia odblokowuje coraz potężniejsze umiejętności bojowe.

W porównaniu z pierwowzorem, opisywana tutaj pozycja może się pochwalić szeregiem zmian, usprawnień i zupełnie nowych rozwiązań. Ich listę otwiera możliwość szybowania w powietrzu z wykorzystaniem płacht materiału oraz pływania, co przekłada się przede wszystkim na zyskanie dostępu do trudno dostępnych miejsc. Ponadto zagłębienia w podłożu lub samodzielnie stworzone baseny można teraz napełniać wodą. Liczba bloków, które możemy stawiać na sobie podczas wznoszenia kolejnych konstrukcji, wzrosła natomiast trzykrotnie, przez co gracze mogą teraz tworzyć malownicze wodospady.

Tryby gry

Pierwsze Dragon Quest Builders oferowało możliwość dzielenia się z innymi graczami stworzoną przez siebie zawartością. Dragon Quest Builders 2 pozwala dodatkowo na rozgrywkę w trybie multiplayer, dzięki któremu może dołączyć do nas maksymalnie trójka osób – oczywiście w dalszym ciągu nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się w pojedynkę.

Kwestie techniczne

Dragon Quest Builders 2 na platformie Switch i PS4 odznacza się ładną, trójwymiarową grafiką, której najmocniejszą stroną są projekty postaci opracowane przez Akirę Toriyamę – słynnego japońskiego mangakę, autora popularnej na całym świecie serii Dragon Ball.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 249,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Dragon Quest Builders 2

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest Builders 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Quest Builders 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-3225 3.3 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GT 640 / Radeon HD 7750 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Demo Dragon Quest Builders 2 i darmowy weekend z The Crew 2 - wieści
Demo Dragon Quest Builders 2 i darmowy weekend z The Crew 2 - wieści

wiadomość5 grudnia 2019

Dziś piszemy o demie, wymaganiach sprzętowych i zabezpieczeniu przez Denuvo gry Dragon Quest Builders 2 na PC oraz darmowym weekendzie z grą The Crew 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Powstaje kontynuacja Dragon Quest Builders. Gra trafi na PlayStation 4 i Nintendo Switch
Powstaje kontynuacja Dragon Quest Builders. Gra trafi na PlayStation 4 i Nintendo Switch

wiadomość6 sierpnia 2017

Firma Square Enix zapowiedziała wczoraj, że trwają prace nad grą Dragon Quest Builders 2. Nie podano daty premiery, wiemy natomiast, że produkcja trafi na konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch.

PS4
Switch
PC