Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2017, 09:48

Powstaje kontynuacja Dragon Quest Builders. Gra trafi na PlayStation 4 i Nintendo Switch

Firma Square Enix zapowiedziała wczoraj, że trwają prace nad grą Dragon Quest Builders 2. Nie podano daty premiery, wiemy natomiast, że produkcja trafi na konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Ciepło przyjęte Dragon Quest Builders doczeka się kontynuacji. Podczas wczorajszego streama firma Square Enix zapowiedziała, że druga część gry trafi na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Twórcy nie podali na razie nawet przybliżonej daty premiery, zaprezentowali natomiast krótki fragment rozgrywki, na którym widać kilka nowych elementów. Poszerzą się m.in. możliwości eksploracji mapy: gracz będzie mógł teraz pływać pod wodą i korzystać z płacht materiału, aby szybować w powietrzu. Przede wszystkim jednak kontynuacja pozwoli na grę w kooperacji. O ile w poprzedniej części mogliśmy tylko podzielić się z innymi tym, co stworzyliśmy sami, w Dragon Quest Builders 2 otrzymamy opcję budowy i walki do spółki ze znajomymi.

Pierwsze Dragon Quest Builders 2 trafiło na sklepowe półki w zeszłym październiku (w Europie i Ameryce Północnej – Japończycy mogli kupić produkcję Square Enix już w styczniu ubiegłego roku). Tytuł sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy i zebrał dobre recenzje – średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 83/100. Gra była chwalona za połączenie sandboksa w stylu Minecrafta z fabułą z prawdziwego zdarzenia oraz rozwojem postaci, dzięki czemu gracz zawsze ma poczucie celowości. Poprzeczka dla kontynuacji została więc ustawiona dość wysoko, ale z nowymi funkcjami i możliwością zabawy w kooperacji wydaje się, że deweloperzy mają szansę powtórzyć swój sukces.

Starć z potworami w drugiej części na pewno nie zabraknie. - Powstaje kontynuacja Dragon Quest Builders. Gra trafi na PlayStation 4 i Nintendo Switch - wiadomość - 2017-08-06
Starć z potworami w drugiej części na pewno nie zabraknie.
  1. Oficjalna strona internetowa firmy Square Enix
  2. Wielki powrót Japonii – czy japońskie gry wytyczą kierunek rozwoju branży?
Powstaje kontynuacja Dragon Quest Builders. Gra trafi na PlayStation 4 i Nintendo Switch - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon Quest Builders 2

Dragon Quest Builders 2