Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2017, 11:14

autor: Adrian Werner

Devil's Pit Mod dodaje do Wiedźmina 3 nowe postacie, lokacje i przedmioty

Ukazała się nowa wersja projektu Devil's Pit Mod. Dodaje on do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon nowe postacie, lokacje i przedmioty.

Wiedźmin 3: Dziki Gon nie doczekał się specjalnie dużego wsparcia ze strony moderów, co nie dziwi biorąc pod uwagę fakt, że udostępnione przez deweloperów narzędzia są skromne i nie pozwalają na wiele. Niektórzy fani są na szczęście zbyt uparci, aby takie przeszkody mogły ich zniechęcić. Jednym z najbardziej aktywnych jest nasz rodak korzystający z ksywki SkacikPL. Wspólnie z przyjaciółmi wypuścił on właśnie wersję 0.91d projektu Devil's Pit Mod, który dodaje do gry nowe lokacje, postacie i przedmioty.

Autorzy sprytnie wykorzystali jaskinie, które możemy znaleźć w Diablim Dole. W podstawowej wersji deweloperzy nie dokończyli tego miejsca i ostatecznie uniemożliwili jego eksplorację. Dostać się tam można tylko wykorzystując błędy silnika lub za pomocą komend z konsoli. Projekt Devil's Pit Mod zmienia ten stan rzeczy, otwierając tę lokację do zwiedzania.

Devil's Pit Mod dodaje do Wiedźmina 3 nowe postacie, lokacje i przedmioty - ilustracja #1

Ponadto w jaskiniach pojawiły się cztery postacie niezależne. Wśród nich znajdziemy ludzkiego alchemika imieniem Thaddeus oraz najemniczkę Victorię, którą możemy zwerbować jako towarzyszkę. Spotkamy również znanych z drugiej części cyku Saskię oraz Iorwetha, ale na razie interakcja z nimi jest niemożliwa.

Devil's Pit Mod dodaje także dziewiętnaście nowych przedmiotów, takich jak przenośny zestaw do golenia, pułapkę na niedźwiedzie oraz kilka dodatkowych typów bomb. Modyfikacja umożliwia też stoczenie pojedynku z kopią Geralta.

Projekt opracowano z myślą o tzw. Edycji Gry Roku Wiedźmina 3, zawierającej oba dodatki i zaktualizowanej do wersji 1.3. Instalacja moda jest prosta. Wystarczy wypakować pobrane archiwum do folderu z grą i wyrazić zgodę na podmianę plików. Potem należy uruchomić Wiedźmina 3 i udać się do Diablego Dołu. Tam wejście do jaskini znajdziecie w najwyższym punkcie kamieniołomu.

  1. Strona moda