Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Survived By (PC)

Survived By PC

Niezależne MMORPG działające w modelu free-to-play, nawiązujące do gier typu roguelike, za które odpowiedzialna jest firma Digital Extremes oraz Human Head Studios. Tytuł przenosi graczy do fantastycznego świata, w którym zagnieździło się zło.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | roguelike | MMORPG | 2D | top-down | RPG akcji

PC Windows
Okładka Survived By (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Survived By jest niezależną grą MMORPG działającą w modelu free-to-play, silnie inspirowaną klasycznymi tytułami typu roguelike. Odpowiedzialne za nią są Human Head Studios (twórcy między innymi takich klasycznych produkcji, jak Rune i Prey z 2006 roku) oraz Digital Extremes (producent i wydawca, który w swoim portfolio ma między innymi kooperacyjną strzelaninę Warframe, Dark Sector oraz pierwszą odsłonę Homefront). Tytuł przeznaczony jest wyłącznie na PC.

Fabuła

Survived By przenosi graczy do świata fantasy, który został zainfekowany przez bliżej nieokreślone zło. Zagraża ono Drzewu Świata i wszystkim jego mieszkańcom. Aby je powstrzymać, grupa śmiałków musi przemierzyć najeżone niebezpieczeństwami lasy oraz lochy i zmierzyć się z groźnymi stworzeniami (między innymi bestiami, duchami oraz żywiołakami), które w nich rezydują.

Mechanika

W Survived By może walczyć ramię w ramię nawet 100 osób jednocześnie, dzieląc ze sobą doświadczenie i łupy. Na początku wybierają oni jedną z kilku klas postaci (między innymi Alchemist, Harbinger, Infiltrator, Sentinel, Geomancer oraz Druid). Każda z nich posługuje się bronią dystansową. Kluczem do skutecznego eliminowania wrogów są trzy rzeczy. Po pierwsze, wykorzystywanie rozbudowanego systemu craftingu, który umożliwia tworzenie coraz potężniejszego oręża oraz wyposażenia. Po drugie, dobór odpowiedniej strategii do wybranej klasy postaci oraz właściwe posługiwanie się magią i umiejętnościami specjalnymi nabywanymi podczas awansów na kolejne poziomy doświadczenia. Po trzecie w końcu, ciągłe pozostawanie w ruchu i sprawne unikanie przeciwników oraz pocisków przez nich wystrzeliwanych.

W przeciwieństwie do większości tytułów typu roguelike śmierć protagonisty nie kończy definitywnie rozgrywki. W Survived By istnieje interesujący system, przypominający nieco ten znany z Rogue Legacy. W razie klęski pojawia się możliwość przejęcia kontroli nad dziedzicem poprzedniego bohatera. W tym procesie przepada większość zebranych uprzednio przedmiotów, lecz zachowana zostaje część doświadczenia, co umożliwia łatwiejszy start nowej gry.

Kwestie techniczne

Grafika w Survived By jest utrzymana w stylu pixel art. Dwuwymiarowe plansze i postacie mogą przywodzić na myśl niektóre klasyczne odsłony serii The Legend of Zelda.

Pozostałe

Choć w Survived By znajdują się mikropłatności, w zamierzeniu twórców ich system ma działać w sposób jak najmniej inwazyjny. Wszystkie przedmioty dostępne za prawdziwą gotówkę można również zakupić za pieniądze zdobyte podczas zabawy, choć rzecz jasna zajmie to dużo więcej czasu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Survived By

Wymagania wiekowe Survived By

12+

Wymagania sprzętowe Survived By

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6600 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7

Survived By - zapowiedziano nową grę MMO od Digital Extremes oraz Human Head Studios
Survived By - zapowiedziano nową grę MMO od Digital Extremes oraz Human Head Studios

wiadomość31 sierpnia 2017

Firmy Digital Extremes oraz Human Head Studios zapowiedziały grę Survived By, MMORPG w stylu roguelike, działające w modelu free-to-play. Już można zapisywać się do testów wersji alfa, które odbędą się w tym roku.