Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Realm of the Mad God (PC)

Realm of the Mad God PC

Realm of the Mad God to dynamiczna gra akcji z elementami RPG. Gracze wcielają się w rolę śmiałków, którzy rzucili wyzwanie tytułowemu Szalonemu Bogu, Oryksowi.

Akcji | zagraj za darmo | roguelike | 2D | indie

PC Windows
Okładka Realm of the Mad God (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20czerwca2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Realm of the Mad God jest grą RPG akcji z roguelike’owymi elementami i rozbudowanym systemem odblokowywania kolejnych postaci. W grze wcielamy w rolę jednego ze śmiałków, którzy rzucili wyzwanie Szalonemu Bogu. Realm of the Mad God powstało jako gra flashowa, ale od 2012 roku tytuł dostępny jest także na platformie Steam. Twórcami 8-bitowej produkcji są studia Wild Shadow Studios i Spry Fox, zaś marką od 2012 roku zarządza firma Kabam.

Przygodę rozpoczynamy w świecie Oryksa, tytułowego Szalonego Boga, gdzie zostaliśmy przetransportowani, aby stać się pożywieniem dla jego mrocznych sług. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, niż stawić czoła okrutnemu bóstwu, po drodze walcząc z hordami jego podwładnych.

Zabawa w Realm of the Mad God jest zarazem prosta i wymagająca. Jej łatwość polega na nieskomplikowanej mechanice – każda z postaci ma jeden podstawowy atak i możliwość wykonania silnego, zazwyczaj obszarowego uderzenia, do obsługi wystarcza więc myszka i pięć klawiszy. Z drugiej strony walka jest szybka i dynamiczna, a ponieważ najczęściej ścieramy się z wieloma przeciwnikami na raz, trzeba być bardzo ostrożnym. To szczególnie istotne, gdyż najważniejszym elementem determinującym styl rozgrywki jest system permanentnej śmierci. Możemy zapisywać postępy daną postacią i wracać do niej później, ale po śmierci zaczynamy zabawę od nowa.

Rozwój bohaterów nie jest skomplikowany i odbywa się automatycznie, więc głównym zadaniem graczy jest poszukiwanie coraz lepszego sprzętu. Aby móc zagrać inną klasą postaci (jest ich łącznie 15), trzeba wcześniej zdobyć konkretne osiągnięcia tymi, które już mamy odblokowane. Przykładowo, aby wcielić się w czarownika, należy wcześniej zdobyć 20 (maksymalny) poziom, grając postaciami nekromanty i asasyna.

Realm of the Mad God cechuje urokliwa, 8-bitowa oprawa graficzna. Modele postaci i potworów złożone z raptem kilku pikseli świetnie współgrają z lekkim charakterem gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 327 głosów czytelników.

Gry podobne do Realm of the Mad God

Wymagania wiekowe Realm of the Mad God

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Realm of the Mad God

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel 2.33GHz
  • 1 GB RAM
  • 100 MB HD
  • Windows XP/Vista/7/8