Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeons of Dredmor (PC)

Dungeons of Dredmor PC

Osadzona w realiach fantasy oldskulowa gra cRPG, opracowana przez debiutujące niezależne studio Gaslamp Games.

RPG | fantasy | roguelike | indie | klasyczne RPG | Xbox Game Pass | EA Play

PC Windows
Okładka Dungeons of Dredmor (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13lipca2011

Dungeons of Dredmor to RPG rozgrywające się w świecie fantasy. Wcielamy się w szlachetnego bohatera, który musi powstrzymać demonicznego Lorda Dredmora. Ów, niegdyś bardzo potężny, został w końcu pokonany, pozbawiony swoich mocy, a następnie strącony do podziemi. Wieki później, po zregenerowaniu swoich sił, Lord Dredmor postanawia po raz kolejny zniszczyć świat ludzi.

Dungeons of Dredmor wzorowane jest na niezbyt popularnym rodzaju gier roguelike, co wynika głównie ze specyficznej oprawy tego typu produkcji (grafika jest wykonana w trybie tekstowym), wysokiego poziomu trudności (śmierć bohatera oznacza koniec gry), niewygodnego interfejsu (postacią kierujemy wydając komendy tekstowe) i losowo generowanych poziomów.

Jednak w porównaniu do klasycznych produkcji tego typu, w Dungeons of Dredmor poruszamy się po kolorowych dwuwymiarowych lokacjach, możemy zapisywać stan gry, a postacią sterujemy za pomocą myszki.

Przed rozpoczęciem rozgrywki tworzymy awatara. Deweloper zrezygnował z tradycyjnego wyboru klas postaci. Zamiast tego, przydzielamy naszemu bohaterowi siedem umiejętności, które wraz z postępami w grze, możemy rozwijać. Wybieramy m. in. Mistrza Zbroi, Astrologa, Alchemika, czy Specjalistę od walki bronią dwuręczną.

Poruszając się po losowo generowanych lokacjach (przeważnie lochach), zabijamy setki przeciwników, zbieramy skarby i unikamy pułapek. Różnorodne uzbrojenie obejmuje miecze, topory, a także magię. W trakcie zabawy jesteśmy w stanie łączyć znalezione przedmioty i tworzyć z nich np. lecznicze miksturki lub lepsze bronie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 260 głosów czytelników.

Gry podobne do Dungeons of Dredmor

Wymagania wiekowe Dungeons of Dredmor

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dungeons of Dredmor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 400 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Autorzy Dungeons of Dredmor ujawnili strategię Clockwork Empires
Autorzy Dungeons of Dredmor ujawnili strategię Clockwork Empires

wiadomość28 sierpnia 2012

Znane z Dungeons of Dredmor studio Gaslamp zapowiedziało steampunkową strategię ekonomiczną Clockwork Empires. Grę można najprościej opisać jako mieszankę Anno, Dwarf Fortress i twórczości H.P. Lovecrafta.

Wieści ze świata (Dungeons of Dredmor, War Z, Spelunky) 2/8/12
Wieści ze świata (Dungeons of Dredmor, War Z, Spelunky) 2/8/12

wiadomość2 sierpnia 2012

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do gry Dungeons of Dredmor, zapisach na zamknięte beta testy produkcji MMO War Z, a także przeglądarkowej wersji Spelunky. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Dungeons of Dredmor, Minecraft, MechWarrior Online) 20/6/12
Wieści ze świata (Dungeons of Dredmor, Minecraft, MechWarrior Online) 20/6/12

wiadomość20 czerwca 2012

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do Dungeons of Dredmor, wsparciu dla sieci LAN w grze Minecraft, płatnych pakietach dla fanów MechWarrior Online, a także zmianach w serwisie Steam. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dungeons of Dredmor nową grą w ofercie Humble Introversion Bundle

wiadomość30 listopada 2011

Organizatorzy akcji charytatywnej Humble Introversion Bundle pochwalili się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży oraz przychodem. Z tej okazji do oferty dołączył nowy tytuł - gra RPG o nazwie Dungeons of Dredmor.