Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCWii
Okładka Landstalker: The Treasures of King Nole (PC)

Landstalker: The Treasures of King Nole

Landstalker: The Treasures of King Nole to gra z gatunku jRPG, stanowiąca konwersję przeboju znanego użytkownikom konsoli Sega Mega Drive.

RPG | jRPG

Okładka Landstalker: The Treasures of King Nole (PC)

producent: Climax Studios

wydawca: SEGA

data premiery gry:

3wrz2007

Wii

26sty2011

PC

Landstalker: The Treasures of King Nole jest zręcznościową grą przygodową z elementami znanymi z gatunku RPG. Jest to wykonana stosunkowo niskim nakładem prac konwersja przeboju z 1992 roku, tyle że dostosowana do działania na Nintendo Wii i komputerach osobistych. Tytuł ten został pierwotnie stworzony przez japońskie studio Climax Entertainment, z myślą o konsoli Sega Mega Drive.

Wcielamy się w Nigela – łowcę skarbów, aktualnie poszukującego tytułowych skarbów Króla Nole’a. Towarzyszy nam niejaki Friday, z którym udajemy się na odległą wyspę, gdzie poszukiwane znalezisko rzekomo ma się znajdować. Na naszej drodze czeka jednak wiele przeszkód i to nie tylko w postaci przeciwników, ale i różnego rodzaju łamigłówek. Poszczególne etapy zostały zaprojektowane w ten sposób, by gracz musiał sporo poskakać, ale też ruszyć głową, gdy wymaga tego sytuacja.

Rozgrywka w pewnym sensie przypomina kultową serię The Legend of Zelda, a szczególnie jej dwuwymiarowe odsłony. Zwiedzamy bowiem skomplikowane labirynty, w których na nasze życia czyhają dziesiątki wrogów, jakich musimy pokonać przy użyciu podręcznego miecza. Porównanie do cyklu Nintendo może być nieco krzywdzące, ale pewne podobieństwa da się zauważyć. Zbieramy nawet charakterystyczne serduszka imitujące liczbę pozostałych nam „żyć”.

Wirtualny świat obserwujemy w rzucie izometrycznym, a nasz bohater może chodzić jedynie w czterech kierunkach. Na porządku dziennym stoi więc poruszanie się zygzakiem, a projekty lokacji mogą sprawiać wrażenie nieco „kwadratowych”. Jest to jednak urok gry wydanej w 1992 roku, a odnowienie nie wprowadza żadnych istotnych zmian do oprawy graficznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Landstalker: The Treasures of King Nole

Klasyfikacja PEGI Landstalker: The Treasures of King Nole

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Landstalker: The Treasures of King Nole

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 256 lub lepsza), 50 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Nintendo Wii

Nintendo Wii

Wykorzystuje: Virtual Console

PC
Wii