Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCWii
Okładka Light Crusader (PC)
OkładkaLight Crusader (PC)

Light Crusader

Ponownie wydanie gry stanowiącej połączenie elementów action-adventure z gatunkiem RPG. Jest to port produkcji wydanej początkowo w 1995 roku na konsoli Sega Meda Drive.

RPG | jRPG

Light Crusader Premiera

13lis2007

Wii

10sty2011

PC

producent: Treasure wydawca: SEGA

Light Crusader to gra typu action-adventure z wieloma elementami charakterystycznymi dla gatunku RPG. Jest to port dzieła wydanego w 1995 roku na konsolę Sega Mega Drive przez japońskie studio Treasure, przystosowany do działania na komputerach i Nintendo Wii.

W grze sterujemy Davidem Landerem, szermierzem na usługach króla Fryderyka. Na audiencji u króla Weedena władającego ziemią Green Row, dowiadujemy się, że codziennie w tajemniczych okolicznościach znika tam coraz więcej mieszkańców. Nikt nie może wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, tym bardziej, że Green Row od zawsze było uznawane za spokojne i bezpieczne miejsce. Coś najwyraźniej doprowadziło do zmiany tego stanu rzeczy, a my obejmując kontrolę nad Landerem próbujemy wyjaśnić tę sprawę.

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a sama rozgrywka opiera się w głównej mierze na eksplorowaniu kolejnych lokacji, rozmowach z wirtualnymi postaciami i walce z przeciwnikami. Poza wyżej wymienionymi rzeczami musimy też dbać o jak najlepszy ekwipunek, który kupujemy naturalnie za zdobyte pieniądze.

Oprawa graficzna przez kilkanaście lat od swojego pierwotnego wydania zdążyła się mocno postarzeć, w związku z czym nie możemy spodziewać się po tym tytule szczególnie wybitnych wrażeń artystycznych. Także muzyka to z reguły proste „pobrzdękiwanie”, które nie ma zbyt wiele wspólnego z rozbudowanymi, wzniosłymi kompozycjami najnowszych hitów. Light Crusader nie doczekał się większych poprawek pod jakimkolwiek względem, bliźniaczo przypominając swojego protoplastę.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Light Crusader

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Light Crusader Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 256 lub lepsza)
  • 50 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Virtual Console
PC
Wii