Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Hack, Slash, Loot (PC)

Hack, Slash, Loot PC

Turowa gra RPG typu roguelike okraszona minimalistyczną oprawą w stylu retro. Wcielamy się w jednego z 32 dostępnych bohaterów i przemierzamy generowane losowo podziemia w poszukiwaniu drogocennych skarbów.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | dungeon-crawler | indie | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Hack, Slash, Loot (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5kwietnia2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Są na tym świecie mroczne miejsca zamieszkane przez złowrogie istoty. Miejsca pełne niebezpieczeństw i obaw o to, co kryje się za rogiem. Miejsca, gdzie żaden przeciętny człowiek nie ośmieli się postawić stopy. Jest jednak kilku śmiałków, którzy są gotowi zaryzykować własne życie dla dobra, sprawiedliwości oraz… łupów. To właśnie w jednego z tych bohaterów wcielamy się w niezależnej produkcji stworzonej przez Davida Williamsona.

Hack, Slash, Loot to klasyczna gra RPG zaliczana do podgatunku dungeon crawler. Oznacza to, że przez cały czas poruszamy się turowo po rozbudowanych, generowanych losowo podziemiach i staramy się przetrwać za wszelką cenę w starciu z coraz bardziej niebezpiecznymi przeciwnikami. Akcję obserwujemy z góry, a oprawa graficzna przywodzi na myśl tytuły z lat osiemdziesiątych.

Za każdym razem, gdy rozpoczynamy nową przygodę podziemia są generowane losowo, więc nigdy nie jesteśmy pewni, czy w następnym pomieszczeniu nie napotkamy śmiertelnie niebezpiecznego potwora. Do dyspozycji graczy oddano 32 postacie charakteryzujące się między innymi odmiennymi wartościami pięciu wykorzystanych w tej produkcji statystyk: walki wręcz, walki dystansowej, magii, obrony i zdrowia. Każdy z bohaterów należy do określonej rasy oraz klasy, co wpływa pośrednio na ich umiejętności. Wraz z postępami odnajdujemy coraz lepsze wyposażenie, które możemy umieścić w wybranym slocie ekwipunku. Dzięki temu dodatkowo zwiększamy charakterystyki wybranego śmiałka. Na końcu przygody czeka nas starcie z ostatecznym bossem, więc trzeba się na nie odpowiednio przygotować.

Gra Hack, Slash, Loot posiada bardzo minimalistyczną warstwę audiowizualną w stylu retro. Zarówno postacie, jak i wszystkie elementy otoczenia składają się z niewielkiej liczby pikseli. Podziemia i ekrany menu są utrzymane w niebieskiej kolorystyce. W trakcie walki zagrzewa nas emocjonująca muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Hack, Slash, Loot

Wymagania wiekowe Hack, Slash, Loot

odpowiednia dla każdego wieku