Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitch
Okładka Double Cross (PC)

Double Cross

Platformowa gra akcji, wzbogacona o elementy przygodówki, w której wcielamy się w Zahrę – agentkę organizacji RIFT, dbającej o międzywymiarowy porządek.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | elementy przygodowe | indie | side-scroll

Okładka Double Cross (PC)

data premiery gry:

10sty2019

PC Switch

Double Cross jest platformową grą akcji, wzbogaconą o elementy przygodówki, za której opracowaniem stoi zespół 13AM Games – studio, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjęte Runbow. Tytuł pojawił się między innymi na platformie Switch i PC.

Fabuła

Główną bohaterką Double Cross jest Zahra – agentka organizacji RIFT (Regulators of Interdimensional Frontiers and Technology), która dba o międzywymiarowy porządek. Kiedy siedziba jej pracodawców zostaje zaatakowana, protagonistka podejmuje się zadania pochwycenia tajemniczych sprawców; tym samym dziewczyna wplątuje się w intrygę, od której zależą dalsze losy wszystkich wersji Wszechświata.

Mechanika

W wydanym na platformie Switch i PC Double Cross akcję obserwujemy z boku. Gra została podzielona na poziomy, które odwiedzamy w wybranej przez siebie kolejności. W trakcie rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim eksploracją zróżnicowanych lokacji, podczas której Zahra robi użytek z tak zwanego Proton Slingera; mowa o urządzeniu emitującym wiązkę energii – dzięki niej heroina może chwytać elementy otoczenia i miotać nimi w napotkanych przeciwników, a także przyciągać się do wybranych obiektów i bujać niczym na linie. Na tym jej możliwości się nie kończą, gdyż w toku zmagań kobieta zdobywa tak zwane Upgradium pozwalające jej na rozwój swoich możliwości i ulepszanie narzędzi znajdujących się na jej podorędziu.

Ważną rolę w opisywanej produkcji odgrywa też walka z przeciwnikami – ataki wyprowadzane przez bohaterkę można łączyć w widowiskowe kombinacje, których wachlarz poszerzamy w miarę postępów. Poza tym w toku przygody rozwiązujemy zagadki, które zbliżają Zahrę do rozwikłania tajemnicy stojącej za atakiem.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika wydanego na platformę Switch i PC Double Cross została utrzymana w mangowej stylistyce. Zmaganiom towarzyszy dynamiczny, elektroniczny soundtrack podkręcający tempo zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Double Cross

Wymagania wiekowe Double Cross

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Double Cross

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP SP2

PC
Switch