Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2016, 12:20

Zapowiedziano Orwell - grę o szpiegowaniu ludzi w Internecie

Zespół Osmotic Studios i firma Surprise Attack Games zapowiedziały grę Orwell, w której naszym zadaniem będzie śledzenie sieciowej aktywności obywateli kraju w celu odkrycia tożsamości członków siatki terrorystycznej oraz pokrzyżowania ich planów.

Niemieckie studio Osmotic zapowiedziało swój następny projekt i jego tematyka jest wyjątkowo na czasie. Okazała się nim bowiem gra Orwell, która pozwoli wcielić się w pracownika agencji rządowej monitorującej aktywność internetową obywateli swojego kraju. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i ma ukazać się pod koniec tego roku.

ORWELL SKRÓCIE:
  • Deweloper: Osmotic Studios
  • Wydawca: Surprise Attack
  • Platforma: PC
  • Data premiery: końcówka 2016 r.

Akcja gry toczyć się będzie w fikcyjnym państwie zachodnim, które niedawno stało się celem ataków terrorystycznych. Aby zapobiec kolejnym tragediom, rząd aktywuje tytułowy program Orwell, pozwalający na śledzenie wszystkich, nawet najbardziej prywatnych aktywności obywateli w sieci. Sztuczna inteligencja nie jest jednak w stanie podejmować wszystkich decyzji, dlatego potrzebny jest człowiek (w tej roli my), który zdecyduje o tym, jakie informacje powinny zostać wysłane do organów bezpieczeństwa.

Rozgrywka rozpocznie się od wielkiego ataku terrorystycznego na stolicę kraju, czyli miasto Bonton. Naszym głównym zadaniem będzie odkrycie sprawców i zapobieżenie realizacji ich dalszych planów. Na początku otrzymamy informacje tylko o jednej zamieszanej w konspirację osobie, ale analizując jej zachowania w sieci powoli tworzyć będziemy bazę informacji, które ostatecznie pozwolą na rozpracowanie całej siatki.

Zabawa rozgrywać się będzie w interfejsie symulującym program Orwell. System ten otrzyma nieograniczony dostęp do komunikacji internetowej i wykorzystywanych w niej urządzeń. Będziemy więc podglądali wiadomości tekstowe, podsłuchiwali rozmowy, śledzili aktywność w serwisach społecznoścowych oraz grzebali w plikach na komputerach i smartfonach.

Gracz sam będzie musiał zdecydować, które pozyskane informacje są ważne dla bezpieczeństwa państwa, a które nie. Kampania ma być w pełni dynamiczna i nasze decyzje ukształtują losy osób, które szpiegujemy oraz stosunek śledczych do nich. Nawet najmniejszy błąd będzie mógł zniszczyć życie niewinnego obywatela, ale z drugiej strony zbytnia ostrożność doprowadzi do śmierci ludności cywilnej.

  1. Oficjalna strona gry