Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweiOSAND
Okładka Sports Hero (iOS)
OkładkaSports Hero (iOS)

Sports Hero

Mobilna zręcznościówka sportowa opracowana przez warszawskie studio Cherrypick Games, znane z takich tytułów jak Touchdown Hero czy Must Deliver. Sports Hero umożliwia zabawę w sześciu różnych dyscyplinach.

Sportowe | zagraj za darmo | sporty letnie | elementy zręcznościowe | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sports Hero Premiera

3sie2016

iOS

4sie2016

AND

Sports Hero to wydana na platformę iOS i AND sportowa zręcznościówka. Opracowało ją zlokalizowane w Warszawie studio Cherrypick Games, znane z takich tytułów jak Touchdown Hero czy Must Deliver.

Mechanika

Opracowane z myślą o mobilnym systemie iOS i AND Sports Hero nie koncentruje się tylko na jednym sporcie. Autorzy pozwolili nam bawić się w sześciu różnych dyscyplinach. Możemy rywalizować w biegu na sto metrów sprintem, podnoszeniu ciężarów, rzucie oszczepem, pływaniu na dystansie pięćdziesięciu metrów, biegu przez płotki oraz skoku w dal. Każda z tych kategorii ma postać odmiennej minigierki zręcznościowej. Przykładowo, w biegu musimy odpowiednio szybko i dokładnie dotykać ekranu, a w podnoszeniu ciężarów właściwie balansować smartfonem lub tabletem.

Na początku zabawy nie mamy dostępu do większości dyscyplin i musimy odblokować je, osiągając sukcesy sportowe. Odbywa się to w ramach systemu doświadczenia, przydzielającego punkty po każdej rozgrywce, co pozwala awansować na coraz wyższe poziomy i tym samym uzyskiwać dostęp do kolejnych konkurencji.

Odblokowanie nowej dyscypliny nie oznacza jednak, że porzucamy stare. Możemy dalej doskonalić w nich nasze umiejętności, powoli awansując na pięciopoziomowej ścieżce kariery. Każdy kolejny poziom sprawia, że dostajemy większą liczbę punktów i tym samym ułatwia zajęcie miejsca na podium.

Dodatkową atrakcją jest fakt, że autorzy umieścili w swoim dziele sporo ukrytych niespodzianek, które możemy odkryć, dokładnie badając otoczenie na różnych ekranach. Przykładowo, wielokrotne dotknięcie szafki w menu głównym aktywuje zabawną animację.

Tryby gry

Sports Hero oferuje dwa podstawowe tryby zabawy. Możemy bawić się samotnie, rywalizując z zawodnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, ale istnieje także opcja zmierzenia się z innymi graczami w ramach potyczek multiplayer.

Kwestie techniczne

Gra została wykonana w typowym dla studia Cherrypick Games stylu, oferującym rozpikselowaną oprawę i humorystyczne podejście do tematyki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Sports Hero: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND