Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 sierpnia 2016, 15:20

autor: luckie

Spotify wprowadza zakładkę poświeconą muzyce z gier

Po najnowszej aktualizacji Spotify odnalezienie ulubionych soundtracków z gier jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Oprócz oryginalnych ścieżek dźwiękowych, w zakładce Gry pojawiły się tematyczne playlisty, dzięki którym odnajdziemy muzykę w pożądanym klimacie.

Platforma muzyczna Spotify otrzymała dziś nową funkcję, którą docenią szczególnie gracze. Portal Spotify Gaming umożliwia wyszukiwanie tematycznych playlist z utworami z gier i filmów stworzonych przez zespół Spotify oraz członków społeczności (m.in. Day[9], GamesBeat i Sneaky Zebra). Odpalając wybraną listę odtwarzania możemy wrzucić na ruszt taki styl muzyczny, na jaki akurat mamy ochotę: czy to będą pobudzające kawałki hip-hopowe, popularne hity rockowe, czy klimaty retro. Z ciekawszych propozycji warto wymienić takie playlisty, jak Epic Gaming, RetroWave i Top Gaming Tracks.

  1. Lubisz muzykę z gier? Obserwuj oficjalny profil GRYOnline.pl na Spotify!
Spotify Gaming zawiera proponowane playlisty oraz pełne soundtracki z gier. - Spotify wprowadza zakładkę poświeconą muzyce z gier - wiadomość - 2016-08-12
Spotify Gaming zawiera proponowane playlisty oraz pełne soundtracki z gier.

Z kolei w osobnej zakładce znajdziemy oryginalne ścieżki dźwiękowe z najświeższych produkcji, w tym No Man’s Sky, Uncharted 4: Kres Złodzieja i Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz nieco starsze, ale nie mniej przyjemne dla ucha soundtracki z The Last of Us czy Machinarium – ogółem wybór jest naprawdę duży, a wszystkie propozycje można wygodnie przeglądać w jednym miejscu, posługując się do tego klasyczną wyszukiwarką lub spisem alfabetycznym. Aby znaleźć sekcję Gry w aplikacji Spotify, należy otworzyć zakładkę Przeglądaj / Gatunki i nastroje.

Liczymy na to, że wprowadzenie kategorii Gry do Spotify przyczyni się do rozszerzenia katalogu o brakujące produkcje, jak chociażby znakomity soundtrack z serii Syberia.

  1. Oficjalna strona platformy Spotify