Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSV
Okładka MeiQ: Labyrinth of Death (PSV)

MeiQ: Labyrinth of Death PSV

Przygotowana we współpracy dwóch japońskich firm: Idea Factory oraz Compile Heart gra jRPG w konwencji dungeon crawlera z turowym systemem walki.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka MeiQ: Labyrinth of Death (PSV)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

17grudnia2015

16września2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MeiQ: Labyrinth of Death na platformie PSV to klasyczny dungeon crawler z turowym systemem walki, wzbogacony elementami znanymi z gier jRPG. Za stworzenie gry odpowiadają japońskie firmy Idea Factory oraz Compile Heart, wyspecjalizowane w wydawaniu niskobudżetowych i niszowych RPG-ów. Najbardziej popularną i znaną marką deweloperów jest Hyperdimension Neptunia, w której skład wchodzi kilkanaście tytułów, przeznaczonych na konsole PlayStation oraz komputery PC. MeiQ: Labyrinth of Death przypomina wiele innych konsolowych dungeon crawlerów z oprawą graficzną inspirowaną mangą i anime, takich jak Demon Gaze, Dungeon Travelers 2: The Royal Library & The Monster Seal czy Stranger of Sword City.

Fabuła

MeiQ: Labyrinth of Death przenosi nas do świata spustoszonego przez potężną katastrofę. Sprawiła ona, że nad Ziemią zapadła wieczna noc. Jedyną nadzieją dla ludzi jest stara przepowiednia, mówiąca o kluczu mogącym przywrócić życie plancie. Główna bohaterka gry, Estra, jest magiem dysponującym mocami kontrolowania maszyn. Wyrusza ona w podróż, by pokonać cztery bóstwa zamieszkujące potężne wieże leżące na czterech krańcach miasta Southern Cross. Pokonanie tych złowieszczych przeciwników otworzy jej drogę do cennego artefaktu, niezbędnego do uratowania ludzkości.

Mechanika

Produkcja jest typowym dungeon crawlerem, w którym akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Podobnie jak w klasykach gatunku, gracze przemieszczają się po siatce pól, mogąc wybierać jedynie cztery podstawowe kierunki ruchu. Na naszej drodze spotykamy przeciwników, a także różnego rodzaju zagadki logiczne, przyciski otwierające drzwi itd. Walki prowadzone są w trybie turowym na osobnych trójwymiarowych arenach. Dowodzimy drużyną składającą się z trzech czarodziejek oraz ich mechanicznych strażników, a w trakcie każdej kolejki wybieramy, czy akcję podejmować ma magiczka, czy jej robot. Warto podkreślić, że metalowych kompanów konstruujemy z różnych znalezionych lub kupionych części, które w oczywisty sposób wpływają na wachlarz ataków i zdolności, a także ich mocne i słabe strony.

Kwestie techniczne

Od strony audiowizualnej MeiQ: Labyrinth of Death nie odbiega od tego, do czego zdążyły nas przyzwyczaić inne gry Compile Heart. Mamy do czynienia z kolorową oprawą graficzna oraz energetyczną ścieżką dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do MeiQ: Labyrinth of Death

Wymagania wiekowe MeiQ: Labyrinth of Death

odpowiednia dla każdego wieku