Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2019, 17:31

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Ubisoft ponoć zapowie Rainbow Six Quarantine na E3 2019

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że firma Ubisoft zapowie podczas E3 kolejną część serii Rainbow Six. Produkcja o podtytule Quarantine, w przeciwieństwie do Siege'a, stawiać ma na kooperację pomiędzy graczami.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Kolejny dzień, kolejny przeciek. - Ubisoft ponoć zapowie Rainbow Six Quarantine na E3 2019 - wiadomość - 2019-06-07
Kolejny dzień, kolejny przeciek.

Jason Schreier, redaktor serwisu Kotaku, zdradził ostatnio, że firma Ubisoft zapowie podczas tegorocznych targów E3 przygodową grę akcji o nazwie kodowej Orpheus oraz kooperacyjną strzelankę wykorzystującą technologię Anvil znaną z Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Jak się okazuje, ten ostatni tytuł może łączyć z taktycznym cyklem francuskiego wydawcy coś więcej niż tylko silnik. Według najnowszych rewelacji, tajemnicze dzieło Ubisoftu to nowa gra z serii zatytułowana Rainbow Six Quarantine.

Produkcja wyewoluowała z projektu Pioneer, o którym usłyszeliśmy po raz pierwszy za sprawą trailera ukrytego w grze Watch Dogs 2. Polegający na spokojnej eksploracji kosmosu tytuł, po burzliwych przejściach, przeszedł sporą metamorfozę. Według plotek, Rainbow Six Quarantine to kooperacyjna produkcja typu PvE (w przeciwieństwie do Siege'a, który jest strzelanką PvP). Biorąc pod uwagę charakter Pioneera, niewykluczone, że akcja nowej gry z serii zostanie umiejscowiona w kosmosie.

Ubisoft twierdzi, że na sequel Rainbow Six: Siege nie mamy co liczyć – ani na obecnej, ani na przyszłej generacji. Nie oznacza to jednak, że cykl nie może dostać kolejnej podserii. O tym, czy Quarantine okaże się faktem prawdopodobnie dowiemy się podczas konferencji Ubisoftu na E3, która odbędzie się 10 czerwca o godzinie 22:00. Niewykluczone, że o produkcji usłyszymy nieco wcześniej – ostatnie przecieki dotyczące Ubisoftu (Watch Dogs: Legion i Ghost Recon: Breakpoint) zostały potwierdzone przez wydawcę jeszcze przed targami.