Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2019, 12:22

autor: Adrian Werner

Rainbow Six Siege dostanie raczej konwersje na nowe konsole niż sequel

Firma Ubisoft nie ma w planach kontynuacji Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Zamiast tego wydawca chce przenieść grę na nową generację konsol lub udostępnić ją w ramach wstecznej kompatybilności.

Wygląda na to, że gra Tom Clancy's Rainbow Six: Siege będzie nas jeszcze bawiła przez długie lata. - Rainbow Six Siege dostanie raczej konwersje na nowe konsole niż sequel - wiadomość - 2019-06-04
Wygląda na to, że gra Tom Clancy's Rainbow Six: Siege będzie nas jeszcze bawiła przez długie lata.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege nadal cieszy się dużą popularnością, ale od premiery gry minęły już ponad cztery lata, więc wielu fanów od dłuższego czasu wypatruje sequela. Okazuje się, że takiego projektu wcale nie ma w planach.

Alexandre Remy, zarządzający w firmie Ubisoft całą marką, udzielił ciekawego wywiadu serwisowi Daily Star. Poinformował w nim, że wydawca nie ma żadnych planów ani chęci opracowania kontynuacji Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Autorzy koncentrują się wyłącznie na dalszym rozwoju gry, chcąc m.in. rozbudować listę operatorów do stu postaci.

Twórcy chcą, aby w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege grano także na PlayStation 5 i następnej generacji Xboksa. Na razie nie są jednak gotowi zdradzić, jak to dokładnie będzie wyglądało. Rozważane są dwa scenariusze. Pierwszy zakłada skorzystanie ze wstecznej kompatybilności, którą najpewniej będą oferowały obie konsole. Alternatywny wariant to konwersja na nowe platformy sprzętowe. W tym drugim wypadku autorzy udostępniliby nową wersję po niskiej cenie osobom, które posiadają wcześniejszą edycję.

Intencją deweloperów jest zachowanie dużej i aktywnej społeczności, jaką cieszy się Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Dlatego właśnie nie ma w planach kontynuacji, a twórcy chcą maksymalnie ułatwić migrację graczy na nowe platformy.

Przypomnijmy, że Tom Clancy's Rainbow Six: Siege dostępne jest obecnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Firma Ubisoft niedawno pochwaliła się, że w ubiegłym roku rozliczeniowym w tytuł zagrało 45 mln osób, czyli o 40% więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach. Niesłabnąca popularność tytułu jest w dużej mierze zasługą stałego rozwoju. Kolejną dużą aktualizacją będzie Operacja Phantom Sight, która wprowadzi m.in. dwie dodatkowe postacie, zremasterowaną wersję mapy Kafe Dostoyevsky i ulepszenia balansu uzbrojenia.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  3. Rainbow Six Siege - poradnik do gry