Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2019, 12:29

autor: Aquma

Jacek Rozenek wraca do zdrowia po udarze

Jacek Rozenek – aktor znany polskim graczom przede wszystkim z roli Geralta z Rivii w serii gier RPG Wiedźmin – powoli wraca do zdrowia po udarze mózgu. W serwisie Instagram pojawił się krótki film, w którym artysta dziękuje fanom za wsparcie.

Jacek Rozenek czuje się coraz lepiej. Źródło zdjęcia: Gala.pl. - Jacek Rozenek wraca do zdrowia po udarze - wiadomość - 2019-06-04
Jacek Rozenek czuje się coraz lepiej. Źródło zdjęcia: Gala.pl.

W zeszłym tygodniu doszły nas smutne wieści o problemach zdrowotnych Jacka Rozenka, graczom znanego przede wszystkim z roli Geralta z Rivii w serii gier RPG Wiedźmin oraz Wojnie Krwi: Wiedźmińskich opowieściach (uczestniczył także w przygotowaniu polskich wersji innych produkcji, takich jak Diablo III: Reaper of Souls czy Battlefield Hardline). W połowie maja aktor trafił do szpitala po tym, jak przeszedł udar mózgu, skutkujący – wedle ówczesnych doniesień – niemal całkowitym paraliżem prawej części ciała oraz utratą mowy.

Jacek Rozenek rozpoczął trudny proces rehabilitacji i miło nam donieść, że wysiłki artysty i lekarzy przynoszą efekty. W krótkim filmie zamieszczonym na Instagramie przez Adriannę Biedrzyńską – aktorkę, która pracuje z Rozenkiem na planie serialu Barwy szczęścia – „Geralt z Rivii” poinformował, że uczy się już scenariusza do kolejnego odcinka wspomnianej produkcji telewizyjnej i podziękował fanom za wsparcie.

Źródło: Instagram.
Źródło: Instagram.

Pozostaje nam tylko życzyć Jackowi Rozenkowi dużo zdrowia. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie w jego ręce trafi także scenariusz kolejnej gry wideo.

  1. Seria Wiedźmin – strona oficjalna