Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2019, 11:12

autor: "Vergil"

Jacek Rozenek w szpitalu - głos wiedźmina Geralta stracił mowę

Gracze znają Jacka Rozenka przede wszystkim z roli Geralta z Rivii w grach z serii Wiedźmin. W połowie maja aktor doznał udaru mózgu, który spowodował u niego paraliż prawej części ciała i utratę mowy. Lekarze walczą jednak o to, by odzyskał pełną sprawność.

Jacek Rozenek w szpitalu - głos wiedźmina Geralta stracił mowę - ilustracja #1
Aktor, który udzielił głosu Geraltowi z Rivii, stracił mowę w wyniku udaru mózgu. (źródło zdjęcia: youtube.com)

Jacek Rozenek, czyli aktor, którego gracze znają przede wszystkim dzięki roli Geralta z Rivii w serii Wiedźmin, w połowie maja doznał udaru mózgu. Spowodował on u niego niemal całkowity paraliż prawej części ciała, a także utratę mowy. Na łamach serwisu Super Express opublikowano zdjęcia oraz krótkie nagranie, na których widać Rozenka na wózku inwalidzkim. Poza tym redakcja Super Expressu donosi, że każdego dnia logopedzi walczą o to, by zaczął on mówić, a jego prawa ręka i noga są rehabilitowane.

Jak widać, stan Jacka Rozenka jest poważny. Choć to przykra wiadomość, należy mieć nadzieję, że aktor dojdzie do siebie, a my jeszcze usłyszymy go w grach wideo. Warto bowiem odnotować, że wystąpił on nie tylko w trzech odsłonach cyklu Wiedźmin, lecz także między innymi w Wojnie Krwi: Wiedźmińskich opowieściach, LEGO Marvel Super Heroes 2, Battlefieldzie Hardline czy Diablo III: Reaper of Souls.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Wiedźmin