Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2012, 11:18

Przygodówka studia Double Fine dostanie profesjonalny dubbing i wyjdzie na PC

Założone przez Tima Schafera studio Double Fine otrzymało już od graczy ponad 1,8 mln dolarów na swój następny projekt. Dzięki zgromadzeniu takiej sumy rozszerzona zostanie lista platform docelowych, a postacie w grze przemówią głosami profesjonalnych aktorów.

Przygodówka studia Double Fine dostanie profesjonalny dubbing i wyjdzie na PC - ilustracja #1

Jednym z najciekawszych wydarzeń ostatnich kilku tygodni jest bez wątpienia olbrzymi sukces kampanii Kickstarter zespołu Double Fine, w ramach której poproszono fanów o sfinansowanie produkcji nowej gry przygodowej. Odpowiedź miłośników gatunku była wyjątkowo entuzjastyczna i wymagane 400 tysięcy dolarów udało się zebrać w raptem kilka godzin. W chwili pisania tej wiadomości uzyskana suma przekroczyła już 1,8 miliona dolarów. Z tej okazji szef studia Tim Schafer ogłosił kilka nowych informacji na temat tego projektu.

Uzyskane środki umożliwią stworzenie znacznie lepszej jakościowo produkcji niż to pierwotnie zakładano. Dzięki temu postacie przemówią głosami profesjonalnych anglojęzycznych aktorów. Pojawi się ponadto opcja włączenia napisów francuskich, niemieckich, włoskich i hiszpańskich. Poza wersją komputerową (Windows, OSX i Linux) ukażą się również edycje na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemu iOS (iPhone, iPad oraz iPod Touch) oraz niektóre smartfony z Androidem.

Graczy pecetowych ucieszyć powinna wiadomość, że przygodówka studia Double Fine pozbawiona będzie jakichkolwiek zabezpieczeń antypirackich. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami osoby, które wspomogą finansowo projekt otrzymają dostęp do wersji beta za pośrednictwem serwisu Steam. Zainteresowanym radzimy się pospieszyć, ponieważ kampania Kickstarter zakończy się za 26 dni. Za 15 dolarów otrzymacie pełną wersję gry. Niewykluczone, że gotowy produkt kosztować będzie więcej, więc warto rozważyć wyłożenie pieniędzy teraz. Twórcy planują, że premiera nastąpi w październiku tego roku, choć termin ten może oczywiście ulec zmianie.

  1. Double Fine Adventure – strona Kickstarter

Warto na koniec przypomnieć, że w pracach nad projektem bierze udział nie tylko Tim Schafer, czyli twórca takich klasyków jak Grim Fandango, Full Throttle czy Day of the Tentacle. Wspomoże go bowiem równie legendarny Ron Gilbert - ojciec Maniac Mansion oraz dwóch pierwszych odsłon serii Monkey Island. Możemy się więc spodziewać czegoś naprawdę wyjątkowego.

Przygodówka studia Double Fine dostanie profesjonalny dubbing i wyjdzie na PC - ilustracja #2 Ron Gilbert i Tim Schafer to nie jedyni giganci gatunku przygodówek, którzy wykorzystują Kickstartera do sfinansowania swojego projektu. W zeszłym roku dzięki temu systemowi udało się zgromadzić środki na produkcję gry Cognition: An Erica Reed Thriller. W pracach nad nią bierze udział Jane Jensen – projektantka, która dała światu serię Gabriel Knight. Mamy nadzieję, że śladem tej trójki pójdą również inne legendy branży.

Wiele wskazuje na to, że swoich sił w Kickstarterze spróbuje już wkrótce specjalizujący się w cRPG-ach zespół Obsidian Entertainment. Pracujący w nim ludzie to weterani z Black Isle Studios i wydaje się, że nie zabrakłoby fanów gotowych sfinansować produkcję gry mogącej okazać się godnym spadkobiercą klasyków takich jak Planescape: Torment czy Fallout 2.