Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2012, 10:55

autor: Hed

Dzisiaj Alan Wake trafi na pecety. Studio Remedy ma wiadomość dla piratów

Gra Alan Wake zostanie wydana dzisiaj na komputerach osobistych. Produkcja studia Remedy Entertainment trafi na Steama już za kilka godzin.

Dzisiaj Alan Wake trafi na pecety. Studio Remedy ma wiadomość dla piratów - ilustracja #1

Dzisiaj posiadacze pecetów w końcu będą mogli wcielić się w pisarza o imieniu Alan, bohatera gry Alan Wake, która zadebiutowała w maju 2010 roku na Xboksie 360. Produkcję studia Remedy Entertainment, czyli twórców Death Rally oraz Max Payne, będzie można kupić na Steamie za kilka godzin. Co ciekawe, twórcy mają wiadomość dla piratów, którzy zamierzają ściągnąć nielegalny egzemplarzy gry.

Pecetowa wersja Alan Wake pojawi się dzisiaj o godzinie 19.00 na Steamie i w najbliższej przyszłości trafi też na inne platformy dystrybucji cyfrowej (np. Origin). Serwis GameStar podaje, że za wydanie standardowe zapłacimy 29,99 euro (ok. 132 zł), a za edycję kolekcjonerską 34,99 euro (ok. 154 zł). Posiadacze komputerów mogą liczyć na to, że wraz z grą otrzymają dwa dodatki DLC: The Signal oraz The Writer.

Tytuł zostanie wydany w marcu także w pudełku przez firmę Nordic Games – można zamawiać go w zagranicznych sklepach. Nie wiemy jeszcze, czy któryś z dystrybutorów podejmie się sprowadzenia pecetowego Alan Wake do Polski. Za edycję konsolową odpowiadała firma Microsoft Game Studios.

W związku z premierą gry twórcy udzielają wielu wywiadów. Oskari Hakkinen z Remedy skomentował kwestię piractwa na pecetach w rozmowie z serwisem Eurogamer. „Mamy oczywiście nadzieję, że ludzie zapłacą za grę”, powiedział producent, „jeśli nie, niech przynajmniej bawią się dobrze”. Hakkinen wierzy, że osoby, które dopuszczą się kradzieży pecetowej wersji Alana Wake’a być może w przyszłości zainteresują się innymi odsłonami serii lub grami studia. „Z tym nie da się walczyć”, przyznał deweloper, „tak już po prostu jest”.

Powyższa wypowiedź nie znaczy, że autorzy gry popierają piractwo. Przedstawiciel Remedy wykazał się raczej realistycznym podejściem do sprawy. Chociażby z tego powodu warto zainteresować się serią Alan Wake i zapłacić autorom za ich pracę. Na pewno przyjrzymy się wydaniu pecetowemu i sprawdzimy, co zmieniło się w nim w porównaniu z edycją konsolową. Tymczasem, polecamy powyższy zwiastun przygotowany na dzisiejszą premierę. Przypominamy też o tym, że za tydzień na Xboksie 360 zadebiutuje poboczna odsłona marki (Alan Wake's American Nightmare), a jej pełnoprawna kontynuacja wydaje się być tylko kwestią czasu.