Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2012, 11:23

autor: Kono

Konferencja NCSoftu. Premiera Guild Wars 2 uzależniona od wyników beta testów, wersja konsolowa w planach

Firma NCSoft zorganizowała niedawno konferencję, na której ujawniła dwie bardzo ważne informacje dotyczące gry Guild Wars 2. Dowiedzieliśmy się, że wyniki 2-miesięcznych beta testów wpłyną na to, kiedy pełna wersja tytułu pojawi się na rynku, a także usłyszeliśmy, że wersja konsolowa tej produkcji z gatunku MMO jest planowana.

Konferencja NCSoftu. Premiera Guild Wars 2 uzależniona od wyników beta testów, wersja konsolowa w planach - ilustracja #1

W czasie ostatniej konferencji firmy NCSoft wynikły dwie bardzo interesujące informacje dla wszystkich osób oczekujących na Guild Wars 2. Dowiedzieliśmy się, że masowe beta testy będą mieć miejsce w marcu i kwietniu, a ich rezultaty bezpośrednio wpłyną na datę premiery gry. Twórcy wspomnieli też o konsolowej wersji Guild Wars 2.

Jeden z przedstawicieli studia ArenaNet (producenta Guild Wars 2) powiedział, że wielokrotnie wspominano, iż nad wersjami konsolowymi pracuje niewielki zespół. Zaznaczył jednak, że deweloperzy są obecnie w pełni skoncentrowani na zrobieniu jak najlepszej gry na PC. Przedstawiciele firmy ArenaNet dodali, że są w fazie wstępnych przygotowań wersji konsolowej i nic w tej kwestii nie zostało sfinalizowane, a w związku z tym nie mogą udzielić dodatkowych informacji.

Jeśli chodzi o beta testy Guild Wars 2, to mają się one rozpocząć w marcu i zakończyć w kwietniu. Ich wyniki będą mieć znaczący wpływ na to, kiedy dokładnie zadebiutuje pełna wersja produktu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że firma NCSoft weźmie też pod uwagę „sezonowość”. Chodzi tutaj głównie o to, że w okresie wakacyjnym ruch na serwerach gier MMO znacząco spada. Oznacza to, że o premierze Guild Wars 2 przed wrześniem możemy raczej zapomnieć i należy przygotować się na końcówkę 2012 roku.