Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2012, 09:08

autor: Hed

Iron Brigade – premiera gry Double Fine na PC w przyszłym tygodniu

Iron Brigade, gra znana kiedyś jako Trenched, trafi 13 sierpnia na PC. Produkcja studia Double Fine, która zadebiutowała na Xbox LIVE, łączy akcję i tower defense.

Iron Brigade – premiera gry Double Fine na PC w przyszłym tygodniu - ilustracja #1
Iron Brigade w końcu zawita na PC.

Iron Brigade, gra studia Double Fine, trafi w przyszłym tygodniu na PC. Premiera wersji komputerowej odbędzie się 13 sierpnia. Posiadacze tej platformy mogą liczyć na to, że wraz z podstawowym wydaniem tytułu otrzymają pakiet Rise of the Martian Bear, wprowadzający dodatkowe zadania, pojazdy i inne elementy. Producent nie podał ceny pecetowej edycji gry, ale można spodziewać się, że będzie wynosiła ona około 45-50 zł.

Pecetowe wydanie Iron Brigade potwierdza, że Double Fine przeprosiło się z tą platformą. Do niedawna gry studia założonego przez Tima Schafera trafiały tylko na konsole (Brutal Legend). Przełomem było przeniesienie Costume Quest na Steama, po którym przygotowano konwersję Stacking. Obecnie Double Fine pracuje nad dwoma tytułami, które trafią także na PC: przygodówką sfinansowaną na Kickstarterze i projektem Rona Gilberta – The Cave.

Iron Brigade jeszcze kilkanaście miesięcy temu był znany jako Trenched. Pierwotny tytuł tego połączenia gry akcji z tower defense kolidował jednak z pewnym europejskim znakiem towarowym. Z tego względu Europejczycy musieli poczekać na produkcję kilka dodatkowych miesięcy, a studio Double Fine zmienić jej tytuł. Na szczęście, te perypetie mamy za sobą, a Iron Brigade wkrótce roztoczy swoją beztroską magię także na pecetach.

  1. Oficjalna strona Iron Brigade
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Iron Brigade

Iron Brigade