Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2011, 13:17

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Pro Evolution Soccer 2011, Harmonix) 8/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w Harmonix, nowych wątkach w walce z hackerami PS3, strzelaninie studia Rebellion na NGP, a także dacie europejskiej premiery Pro Evolution Soccer 2011 3DS. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w Harmonix, nowych wątkach w walce z hackerami PS3, strzelaninie studia Rebellion na NGP, a także dacie europejskiej premiery Pro Evolution Soccer 2011 3DS. Zapraszamy do lektury.

Pro Evolution Soccer 2011

Gra piłkarska Pro Evolution Soccer 2011 w wersji na 3DS zostanie wydana na europejskim rynku w dniu debiutu najnowszej przenośnej konsoli Nintendo, poinformowała firma Konami. Do jej premiery dojdzie zatem 25 marca. Produkcja będzie odpowiednio przemodelowaną konwersją ubiegłorocznej odsłony serii PES, wzbogaconą o obsługę technologii 3D.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Pro Evolution Soccer 2011, Harmonix) 8/02/11 - ilustracja #1

Harmonix

Studio Harmonix, które nie tak dawno odzyskało niezależność, musiało zwolnić od 12% do 15% dotychczasowej załogi (liczącej 240 osób). O ile powód wręczenia wypowiedzeń nie jest znany (choć można założyć, że wiąże się z poszukiwaniem oszczędności, mających zmniejszyć 100-milionowy dług dewelopera), o tyle pewnym jest, że zwolnienia nie wpłyną negatywnie na produkcję nowych dodatków DLC do gier Rock Band 3 oraz Dance Central.

Resident Evil 5

Yoshinoro Ono, jeden z producentów marki Resident Evil, przyznał w rozmowie z serwisem Games Radar, że pierwszą działającą grą na Nintendo 3DS, jaką zobaczył na własne oczy, był specjalna wersja Resident Evil 5. Wydarzenie miało miejsce na kilka tygodniu przed ubiegłorocznymi targami E3. Koniec końców, firma Capcom nie zdecydowała się na przeniesienie znanych już przygód Chrisa Redfielda na 3DS. W zamian przyszli posiadacze tej konsoli otrzymają dwie zupełnie nowe odsłony serii RERevelations i Mercenaries 3D.

Mortal Kombat

W Sieci pojawiły się sugestie, że w pudełkach ze wznowieniami filmów Mortal Kombat i Mortal Kombat: Annihilation na Blu-ray zawarty zostanie specjalny kod, uprawniający przyszłych nabywców bijatyki Mortal Kombat do pobrania z PlayStation Network dodatkowego kostiumu dla Jade – jednej z wojowniczek dostępnych w najnowszej odsłonie kultowego cyklu. Promocją zostanie objęta wyłącznie wersja na PlayStation 3. Filmy oraz gra zadebiutują na rynku w kwietniu tego roku.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Pro Evolution Soccer 2011, Harmonix) 8/02/11 - ilustracja #2

PlayStation 3

Śledztwo w sprawie złamania PlayStation 3 zatacza coraz szersze kręgi. Z dokumentów sądowych wynika, że koncern Sony domaga się od serwisów Twitter, PayPal, YouTube, SlashDot, Github oraz PSX-Scene ujawnienia tożsamości użytkowników, podejrzewanych o współtworzenie zespołu odpowiedzialnego za pokonanie antypirackich zabezpieczeń konsoli. Według Sony są wśród nich osoby posługujące się pseudonimami: Cantero, Peter, Bushing, Segher, hermesEOL, Waninkoko, KaKaRoTo, Hermes, Kmeaw oraz Graf_Chokolo.

Rebellion

Serwis Develop dotarł do informacji, z których wynika, że studio Rebellion (Aliens vs. Predator) pracuje nad tajemniczą, trzecioosobową strzelaniną na NGP (nową przenośną platformę Sony). Produkcja powstaje na silniku Asura, przystosowanym w pełni do możliwości konsoli. Rebellion zaprezentuje efekty swoich prac m.in. podczas marcowej Game Developers Conference.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Armored Core 5 X360

Armored Core 5 PS3

Batman: Arkham City

Uncharted 3: Drake's Deception

SOCOM: Polskie Siły Specjalne

Ridge Racer 3DS

Motorstorm Apokalipsa

King Arthur II

Warriors: Legends of Troy X360

Warriors: Legends of Troy PS3

Mario Sports Mix

Dungeons

Dead Space 2: Severed

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Mario Sports Mix

Naruto Shippuden: Kizuna Drive

Primal Carnage

Resistance 3 - gameplay

Ridge Racer 3DS

Pride of Nations

Two Worlds II - Z dziennika dewelopera #3

Anarchy Reigns - postacie: Jack

Battlefield 3

Bulletstorm - Skillisode #4

Dead Space 2 - zwodzenie gracza (PL)

Motorstorm Apokalipsa

Ridge Racer Unbound - Cinematic Trailer

Yars' Revenge

Armored Core 5