Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Your Shape: Fitness Evolved (X360)
OkładkaYour Shape: Fitness Evolved (X360)

Your Shape: Fitness Evolved X360

Your Shape: Fitness Evolved to przygotowana z myślą o możliwościach kontrolera Kinect gra sportowo-zręcznościowa, pozwalająca graczom poprawić kondycję fizyczną i wymodelować sylwetkę. Program łączy trening fitness z elementami sztuk walki i tańca oraz zręcznościowymi mini-grami.

Zręcznościowe | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Your Shape: Fitness Evolved Premiera X360

4listopada2010

pudełko PL

16listopada2010

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Your Shape: Fitness Evolved to aplikacja starająca się zachęcić graczy do aktywności fizycznej. Oferując możliwość przebycia treningu fitness, wpływa na formę oraz kondycję uczestników zabawy. Wykorzystuje przy tym kontroler Kinect, dzięki czemu doznania płynące z rozgrywki oraz jej efekty nie odbiegają niczym od ćwiczeń na sali gimnastycznej. Program został opracowany przez firmę Ubisoft.

W Your Shape: Fitness Evolved zastosowanie znalazł innowacyjny system Player Projection, który wspólnie z Kinectem jest w stanie bardzo dokładnie przeskanować sylwetkę gracza, określić jego wymiary, a także przenieść stworzony w ten sposób obraz do wirtualnego świata gry. Dzięki zastosowaniu Player Projection, gracz jest również nieustannie informowany o swoich postępach oraz konieczności wprowadzenia ewentualnych poprawek, w przypadku gdy jakaś pozycja nie została wykonana poprawnie.

Twórcy oddali do dyspozycji graczy kompletne narzędzie do treningu. Oznacza to, że mogą oni sami dostosować zestaw ćwiczeń do swoich wymagań, lub też zdecydować się na wirtualnego trenera, który narzuci im z góry jeden z predefiniowanych programów fitness. Są one odpowiednio dopasowywane do warunków danego gracza, a także celów, jakie sobie wyznaczy (np. zrzucenie kilograma w przeciągu dwóch tygodni). W przypadku postępów ponad miarę program ewoluuje, dynamicznie dostosowując się do zmieniającej się sytuacji.

Warto odnotować, że w ramach gry zaproponowano nie tylko standardowe ćwiczenia fitness, ale również zajęcia bazujące na technikach sztuk walki, czy też jodze. W grze coś dla siebie znajdą również osoby pragnące od zawsze wziąć udział w ćwiczeniach składających się na trening bokserski. W grze, wzorem m.in. Wii Fit, umieszczono również zestaw zróżnicowanych mini-gier. Znalazły się wśród nich m.in. zabawy taneczne oraz wyzwania polegające na odpowiednim balansowaniu ciałem. Mini-gry oferują możliwość rywalizacji w trybie multiplayer.

Uzyskiwane wyniki wysyła się na łamy specjalnego portalu internetowego, współpracującego z Your Shape: Fitness Evolved. Za jego sprawą możliwe jest uzyskanie wskazówek od trenerów fitness, a także prowadzenie żywych dyskusji z innymi posiadaczami gry.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Your Shape: Fitness Evolved cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Your Shape: Fitness Evolved

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Your Shape: Fitness Evolved Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect