Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Your Shape: Fitness Evolved (X360)

Your Shape: Fitness Evolved X360

Your Shape: Fitness Evolved to przygotowana z myślą o możliwościach kontrolera Kinect gra sportowo-zręcznościowa, pozwalająca graczom poprawić kondycję fizyczną i wymodelować sylwetkę. Program łączy trening fitness z elementami sztuk walki i tańca oraz zręcznościowymi mini-grami.

Zręcznościowe | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Your Shape: Fitness Evolved (X360)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

4listopada2010

16listopada2010

pudełko PL

Your Shape: Fitness Evolved to aplikacja starająca się zachęcić graczy do aktywności fizycznej. Oferując możliwość przebycia treningu fitness, wpływa na formę oraz kondycję uczestników zabawy. Wykorzystuje przy tym kontroler Kinect, dzięki czemu doznania płynące z rozgrywki oraz jej efekty nie odbiegają niczym od ćwiczeń na sali gimnastycznej. Program został opracowany przez firmę Ubisoft.

W Your Shape: Fitness Evolved zastosowanie znalazł innowacyjny system Player Projection, który wspólnie z Kinectem jest w stanie bardzo dokładnie przeskanować sylwetkę gracza, określić jego wymiary, a także przenieść stworzony w ten sposób obraz do wirtualnego świata gry. Dzięki zastosowaniu Player Projection, gracz jest również nieustannie informowany o swoich postępach oraz konieczności wprowadzenia ewentualnych poprawek, w przypadku gdy jakaś pozycja nie została wykonana poprawnie.

Twórcy oddali do dyspozycji graczy kompletne narzędzie do treningu. Oznacza to, że mogą oni sami dostosować zestaw ćwiczeń do swoich wymagań, lub też zdecydować się na wirtualnego trenera, który narzuci im z góry jeden z predefiniowanych programów fitness. Są one odpowiednio dopasowywane do warunków danego gracza, a także celów, jakie sobie wyznaczy (np. zrzucenie kilograma w przeciągu dwóch tygodni). W przypadku postępów ponad miarę program ewoluuje, dynamicznie dostosowując się do zmieniającej się sytuacji.

Warto odnotować, że w ramach gry zaproponowano nie tylko standardowe ćwiczenia fitness, ale również zajęcia bazujące na technikach sztuk walki, czy też jodze. W grze coś dla siebie znajdą również osoby pragnące od zawsze wziąć udział w ćwiczeniach składających się na trening bokserski. W grze, wzorem m.in. Wii Fit, umieszczono również zestaw zróżnicowanych mini-gier. Znalazły się wśród nich m.in. zabawy taneczne oraz wyzwania polegające na odpowiednim balansowaniu ciałem. Mini-gry oferują możliwość rywalizacji w trybie multiplayer.

Uzyskiwane wyniki wysyła się na łamy specjalnego portalu internetowego, współpracującego z Your Shape: Fitness Evolved. Za jego sprawą możliwe jest uzyskanie wskazówek od trenerów fitness, a także prowadzenie żywych dyskusji z innymi posiadaczami gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Your Shape: Fitness Evolved

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Your Shape: Fitness Evolved

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Wysoka sprzedaż Assassin's Creed: Brotherhood

wiadomość14 lutego 2011

Koncern Ubisoft poinformował o znakomitych wynikach finansowych osiągniętych w trzecim kwartale roku fiskalnego 2010/2011. Duża w tym zasługa gry Assassin's Creed: Brotherhood, której konsolowe wersje znalazły 6,5 mln nabywców. W okresie przedświątecznym świetnie sprzedawały się także tytuły taneczne oraz stworzone z myślą o możliwościach kontrolera Kinect.

Kinect debiutuje na europejskim rynku
Kinect debiutuje na europejskim rynku

wiadomość10 listopada 2010

Dziś na europejskim, a także polskim rynku debiutuje Kinect – kontroler ruchu nowej generacji, dedykowany właścicielom konsoli Xbox 360. W Stanach Zjednoczonych sklepy nie nadążają z wysyłką urządzenia – czy na Starym Kontynencie będzie podobnie?