Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Pac-Man Party (Wii)
OkładkaPac-Man Party (Wii)

Pac-Man Party Wii

Zestaw około 45 mini-gier osadzonych w uniwersum Pac-Mana. Wraz z trzema innymi graczami zajmujemy się między innymi grą w golfa, wędkowaniem czy rozgrywaniem futurystycznych wyścigów.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pac-Man Party Premiera Wii

16listopada2010

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pac-Man Party

Mario Party 8

WarioWare: Smooth Moves

Game Party 3

Pac-Man Party to produkcja wydana z okazji trzydziestolecia istnienia postaci Pac-Mana. Mamy tu do czynienia ze zbiorem niezbyt wymagających mini-gier, przygotowanych w głównej mierze z myślą o zabawie w rodzinnym gronie.

Producent gry oddał do naszej dyspozycji około czterdziestu pięciu mini-gier, w których oprócz tytułowego Pac-Mana biorą także udział inne postaci znane z tego uniwersum, między innymi Blinky, Clyde, Inky czy Pinky. Lista dostępnych zabaw obejmuje wiele ciekawych i zróżnicowanych tematycznie pozycji, wśród których nie zabrakło między innymi gry w golfa i tenisa, łapania spadających balonów, przygotowywania ciasta z dostępnych składników, podskakiwania na trampolinie, wyścigów z użyciem futurystycznych pojazdów czy wędkowania. W zależności od typu mini-gry naszym celem może być uzyskanie jak najlepszego wyniku punktowego, zmieszczenie się w wyznaczonym limicie czasowym, wykazanie się cierpliwością i dużą precyzją czy jak najszybsze dotarcie do linii mety. Każda z gier może być rozgrywana w pojedynkę lub z udziałem innych graczy.

Opisywany produkt ma do zaoferowania cztery zasadnicze tryby zabawy. W trybie Story Mode zajmujemy się eksploracją okolicy, odbywając rozmowy z postaciami niezależnymi i wykonując niezbyt skomplikowane questy. Mini-Game Mode pozwala na szybkie przystępowania do poszczególnych mini-gier, bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności. W trybie Party Mode maksymalnie czterech graczy zajmuje się eksploracją kolejnych plansz, dążąc do zdobywania jak największej ilości punktów. Cechą charakterystyczną tego trybu jest to, że gracze mogą budować na planszy własne konstrukcje celem szybszego wzbogacania się, a także zbierać ciasteczka mocy z zamiarem zwiększania swoich rozmiarów oraz siły. Ostatni z dostępnych trybów to Classic Mode i oferuje on możliwość obcowania z klasycznymi wersjami gier Pac-Man, Dig-Dug oraz Galaga, nie różniącymi się znacząco od swoich automatowych pierwowzorów.

Wszystkie dostępne zabawy zakładają sterowanie postaciami z użyciem Wii-pilotów, dokładnie reagujących na wykonywane ruchy. Zmagania prezentowane są w trójwymiarowym otoczeniu, na które składa się kilka zróżnicowanych tematycznie środowisk (m.in. magiczna i utrzymana w tropikalnych klimatach wyspa).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pac-Man Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.