Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2010, 12:19

Wieści ze świata (Medal of Honor, Alan Wake, SEGA) 18/06/10

W związku z faktem, że targi E3 dobiegły końca, powracamy do standardowych „Wieści ze świata”. Dziś piszemy m.in. o grach z Dreamcasta zmierzających do oferty XBLA i PSN, wartości amerykańskiego rynku gier, cenach dodatków DLC do Alana Wake’a, a także ostatnim pożegnaniu „Red Ring of Death”. Zapraszamy do lektury.

W związku z faktem, że targi E3 dobiegły końca, powracamy do standardowych „Wieści ze świata”. Dziś piszemy m.in. o grach z Dreamcasta zmierzających do oferty XBLA i PSN, wartości amerykańskiego rynku gier, cenach dodatków DLC do Alana Wake’a, a także ostatnim pożegnaniu „Red Ring of Death”. Zapraszamy do lektury.

Gaikai

Twórcy usługi Gaikai – mającej umożliwiać granie w gry bez konieczności posiadania ich na dysku twardym komputera (system zewnętrznych serwerów, tzw. Cloud) – podpisali pierwszą umowę z wielkim wydawcą. Okazał się nim koncern Electronic Arts, który wprowadzi do oferty Gaikai produkcje z serii The Sims, Battlefield: Bad Company, Dragon Age, Mass Effect, Medal of Honor oraz Need for Speed. Przypominamy, że premiera usługi została niedawno przełożona na 2011 rok.

Medal of Honor

Gracze pecetowi, którzy mają możliwość wcześniejszego rozpoczęcia beta-testów strzelaniny Medal of Honor (muszą być posiadaczami Battlefield: Bad Company 2 oraz członkami programu http://gunclub.ea.com/, a także zdecydować się na przedpremierowe zamówienie MoH-a), mogą zaopatrzyć się w klienta za pośrednictwem kilku zachodnich serwisów: AtomicGamer, FileFront, FilePlay, oraz Gamer's Hell. Przypominamy, że oficjalny start testów nastąpi 21 czerwca. Wezmą w nich udział także użytkownicy PlayStation 3 i Xboksa 360.

SEGA

Przedstawiciele firmy SEGA oznajmili w rozmowie z redakcją serwisu CVG, że w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy do oferty serwisów Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network trafi od 18 do 24 konwersji gier znanych z konsoli Dreamcast. Tytuły dwóch pierwszych pozycji już znamy: są to Sonic Adventures oraz Crazy Taxi, które znajdą się w sprzedaży w październiku i listopadzie bieżącego roku. Jak zapewniają przedstawiciele firmy SEGA, wznowienia klasycznych tytułów znanych z popularnego „DeCeka” będą się charakteryzować usprawnioną oprawą audiowizualną (wysoka rozdzielczość, dźwięk przestrzenny), a także dodatkami w postaci sieciowego rankingu najlepszych graczy, Osiągnięć (X360) lub Trofeów (PS3).

Pac-Man Party

Jesienią na sklepowych półkach europejskich sklepów wyląduje Pac-Man Party na Nintendo Wii – kompilacja 45, zabawnych mini-gier, przygotowanych z myślą o zabawie w rodzinnym gronie. Producentem i wydawcą gry, powstającej z okazji 30-lecia Pac-Mana, jest firma Namco Bandai.

Stany Zjednoczone

Z informacji podanych przez firmę badawczą NPD Group wynika, że w 2009 roku mieszkańcy Stanów Zjednoczonych wydali na elektroniczną rozrywkę 15-15,25 miliardów dolarów (nie licząc wydatków na zakup konsol i innych platform służących do grania). 10,5 miliardów dolarów zostało tu wydanych na gry zapisane na nośnikach fizycznych, natomiast 4,5-4,75 miliardów dolarów pochłonął: zakup egzemplarzy używanych, korzystanie z usług wypożyczalni, serwisów dystrybucji cyfrowej, wydatki na abonamenty i subskrypcje, nabywanie dodatków DLC, a także gier na komórki.

Doctor Who

City of the Daleks, pierwszy z czterech epizodów darmowej przygodówki Doctor Who, opartej na motywach popularnego serialu, został pobrany przez 524,299 Brytyjczyków, poinformowała stacja BBC. Produkcja pozostanie darmowa jedynie w Wielkiej Brytanii. Gracze z pozostałych rejonów świata będą mogli kupić ją dopiero w lipcu. Przypominamy, że jednym z twórców produkcji jest Charles Cecil, autor kultowych przygodówek (Broken Sword i Beneath a Steel Sky).

Wieści ze świata (Medal of Honor, Alan Wake, SEGA) 18/06/10 - ilustracja #1

Alan Wake

Oskari Hakkinen ze studia Remedy Entertainment podał w wywiadzie udzielonym serwisowi Joystiq cenę The Signal i The Writer – dwóch pierwszych dodatków DLC do przygodowej gry akcji Alan Wake. Mianowicie, została ona ustalona na poziomie 560 punktów MS (około 7 euro, czyli około 29 złotych). Przypominamy, że zakup pierwszego z dodatków będą musiały rozważyć tylko te osoby, które nie posiadają specjalnego kodu, uprawniającego do pobrania go za darmo (drugi będzie już w całości płatny). Każde z rozszerzeń zapewni mniej więcej 90 minut dodatkowej zabawy.

Xbox 360

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft raz na zawsze wygrał walkę ze słynnym „Red Ring of Death” – zwiastunem „śmierci” dotychczasowych modeli Xboksa 360. W nowej wersji konsoli, zaprezentowanej na targach E3, informacja o najpoważniejszych błędach będzie pokazywana w formie czerwonego punktu (środkowej części włącznika). Czas zmienić zatem obowiązującą dotąd nomenklaturę na „Red Dot of Death” ;-). Żegnaj RRoD!

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

NeverDead PS3

NeverDead X360

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

Rayman Origins PS3

Rayman Origins X360

Test Drive Unlimited 2

WRC (2010)

Journey

Shank

Nail'd

The Black Mirror III

Dead Rising 2

Bionic Commando Rearmed 2 PS3

Bionic Commando Rearmed 2

Kinect Adventures

Comic Jumper: The Adventures of Captain

Time Crisis: Razing Storm

Tehra: Dark Warrior

Castlevania: Harmony of Despair

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Fable III na E3 Gramy!

Gramy w Wiedźmina 2 na E3 Gramy!

Assassin's Creed: Brotherhood - E3 2010 - multiplayer

Assassin's Creed: Brotherhood - E3 2010 – prezentacja multiplayera

God of War: Ghost of Sparta - E3 2010

God of War: Ghost of Sparta - E3 2010 - gameplay

Hydro Thunder Hurricane - E3 2010

LEGO Star Wars III: The Clone Wars - E3 2010

Blacklight: Tango Down - E3 2010

Blacklight: Tango Down - Z dziennika dewelopera

Medal of Honor - E3 2010 - single-player

Monday Night Combat - E3 2010

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge – E3 2010

NHL 11 - E3 2010

Tron Evolution - E3 2010

Twisted Metal - E3 2010 - gameplay

Gramy w Dead Rising 2 na E3 Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej