Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Tehra: Dark Warrior (PSP)
OkładkaTehra: Dark Warrior (PSP)

Tehra: Dark Warrior PSP

Zręcznościowy RPG oferowany w ramach usługi minis. Wcielamy się w postać tytułowej Tehry - pół-człowieka, pół-demona. Przemierzamy baśniową krainę, tocząc liczne walki i sukcesywnie rozwijając umiejętności głównej bohaterki.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tehra: Dark Warrior Premiera PSP

15czerwca2010

producent: StormBASIC Games wydawca: StormBASIC Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tehra: Dark Warrior to niezbyt skomplikowany zręcznościowy cRPG. Tytuł ten pierwotnie wydany został na iPhone’a, zaś wersja na PSP opracowana została z myślą o klientach usługi minis.

W trakcie zabawy przenosimy się do magicznego świata o nazwie Sistar, w którym od wielu wieków ludzie oraz demony toczyli między sobą zażarte wojny. Po długich i męczących walkach obie strony postanowiły złożyć broń i podpisać traktat, zabierając pod swoje władanie po trzy królestwa. Na straży tego traktatu postawiono tytułową Tehrę – wojowniczkę z cechami człowieka oraz demona. Właściwa gra rozpoczyna się niedługo po tym jak jedna ze stron zrywa przymierze. Główna bohaterka wyrusza do boju, dążąc do ponownego zaprowadzenia pokoju między zwaśnionymi stronami.

W opisywanej produkcji zajmujemy się przemierzaniem krainy fantasy i masową eksterminacją napotykanych potworów, wśród których nie brakuje zarówno słabszych jednostek (orki, żywe trupy, trolle itp.), jak i zdecydowanie silniejszych bossów. Tehra do eliminacji wrogów wykorzystuje bogaty zestaw ataków, na który składają się zarówno ciosy wręcz jak i specjalne moce (m.in. kule ognia, rażenie błyskawicami). Na uwagę zasługuje w tym przypadku możliwość swobodnego przeobrażania się z człowieka w demona, dzięki czemu Tehra zyskuje nowe zdolności i może eliminować przeciwników na inne sposoby. W miarę upływu czasu bohaterka awansuje na wyższe poziomy doświadczenia i odblokowuje nowe umiejętności.

Duży nacisk położono na staranną eksplorację otoczenia, zwłaszcza że możliwe jest odnajdywanie cennych elementów ekwipunku czy fiolek odblokowujących nowe rodzaje ataków. Tehra może również zajmować się przystępowaniem do dodatkowych wyzwań oraz rozwiązywaniem różnorakich mini-gier logiczno-zręcznościowych.

Zmagania głównej bohaterki toczą się w trójwymiarowym otoczeniu, które zazwyczaj obserwujemy w rzucie izometrycznym. Tehra w trakcie swoich przygód bada między innymi tereny leśne, zniszczone wioski i rozległe kompleksy jaskiń.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tehra: Dark Warrior

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tehra: Dark Warrior Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PSP): minis