Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2012, 13:08

autor: sathorn

Oskarżeni o szpiegostwo deweloperzy ArmA III piszą list z aresztu śledczego

Ivan Buchta i Martin Pezlar, dwaj deweloperzy z czeskiego studia Bohemia Interactive, aresztowani 81 dni temu w Grecji i oskarżeni o szpiegostwo, wystosowali z miejsca swojego zatrzymania list do osób wspierających ich sprawę. Dziękują za pomoc i opisują krótko swoje życie pod kluczem.

Dwójka pracowników studia Bohemia Interactive, aresztowanych we wrześniu w Grecji i oskarżonych o szpiegostwo, wystosowała list do osób, które wspierają sprawę ich uwolnienia. Deweloperzy spędzają czas w areszcie śledczym od początku września.

Drodzy przyjaciele,

Chcielibyśmy podziękować Wam za nieustające wsparcie dla naszej sprawy. Po dwóch miesiącach jest dla nas ważnym usłyszeć (no cóż, przeczytać) słowa otuchy i wiedzieć, że nie zostaliśmy zapomnieni. Traktowani jesteśmy dobrze, ale wolelibyśmy przebywać z rodzinami, a nie tutaj.

Wasze wysiłki sprawiają, że jest to łatwiejsze do udźwignięcia. Sprawiają nam przyjemność pocztówki, nowinki od społeczności, obrazki i rebusy, które są nam regularnie przesyłane przez ekipę tej wspaniałej strony (chodzi o witrynę www.helpivanmartin.org).

Wygląda na to, że posiedzimy tutaj jeszcze trochę, zanim będziemy mogli wrócić do domu. Jest to dla nas spory bagaż do udźwignięcia.

Staramy się pozostać optymistyczni i spożytkować ten czas jak najlepiej. Czytamy, chodzimy, rozmawiamy, a Martin nawet trochę ćwiczy. Do tej pory przeszliśmy już setki kilometrów i przeczytaliśmy tysiące stron, ale nasze myśli pozostają przy naszych rodzinach, przyjaciołach i osobach, które pomogły nam w jakikolwiek sposób.

Chcielibyśmy też podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą petycję. 14 000 podpisów to imponująca liczba, która daje nam nadzieję na pozytywny rozwój wypadków, niezależnie od trudności.

Najlepsze życzenia z wietrznej Grecji,

Ivan i Martin

(List datowany jest na 22 listopada 2012 roku.)

Sprawa aresztowania dwóch czeskich deweloperów zdecydowanie traci swój humorystyczny aspekt. Nikt chyba nie spodziewał się, że Ivan i Martin spędzą w więzieniu tyle czasu (na dzień dzisiejszy już 81 dni). Sprawa może jednak nabrać tempa i przyspieszyć, po zeszłotygodniowym apelu czeskiego prezydenta Václava Klausa.