Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2012, 09:58

autor: Hed

Miasmata zachwyca grafiką i pomysłami – drugi zwiastun i data premiery gry

Twórcy gry niezależnej Miasmata wypuścili jej drugi zwiastun i ujawnili datę premiery. Produkcja rozgrywająca się na wyspie opanowanej przez potwory może imponować grafiką, czy pomysłami. W końcu przygotowuje ją zaledwie dwuosobowy zespół.

Miasmata imponuje grafiką i pomysłami pokazanymi w drugim zwiastunie. - Miasmata zachwyca grafiką i pomysłami – drugi zwiastun i data premiery gry - wiadomość - 2012-11-08
Miasmata imponuje grafiką i pomysłami pokazanymi w drugim zwiastunie.
Miasmata
  • Pojawił się drugi zwiastun gry, w którym pokazano system kartografii i laboratorium alchemiczne.
  • Produkcja wyjdzie 28 listopada tego roku.

Niezależny producent IonFx Studios opublikował drugi zwiastun pecetowej gry Miasmata, w której będziemy walczyć o przetrwanie na wyspie opanowanej przez dziwaczne kreatury. Produkcja tworzona przez zaledwie dwie osoby budzi respekt zaskakująco dobrą grafiką oraz niebanalnymi pomysłami na rozgrywkę. Na grę nie będzie trzeba czekać długo – jej data premiery to 28 listopada. Miasmata trafi na Steam dzięki platformie Greenlight.

Nowy zwiastun pokazuje widocznie ładniejszą oprawę wizualną oraz fragmenty rozgrywki, o których do tej pory tylko pisaliśmy. Zanim obejrzycie materiał, weźcie pod uwagę to, że Miasmatę tworzą zaledwie dwie osoby, bracia Joe i Bob Johnson, którzy opracowali własny silnik graficzny. W samej grze będziemy eksplorować otwartą wyspę w poszukiwaniu leczniczych roślin, aby zaradzić tajemniczej chorobie nękającej głównego bohatera.

Czym wyróżnia się Miasmata? Przede wszystkim tym, że w grze będziemy musieli unikać konfrontacji z potworami. Produkcja wykorzystuje specjalny system kartograficzny, który pomoże rysować mapy terenu na podstawie punktów charakterystycznych. Kolejną sprawą jest to, że zebrane zioła i kwiaty będzie trzeba sprawdzić w skleconym naprędce laboratorium. Jednym słowem, szykuje się nietypowa przygoda dla fanów walki o przetrwanie.

Miasmata nie jest pierwszym projektem studia IonFx. Deweloper odpowiada między innymi za grę logiczną Obulis oraz konwersję Call of Duty 2 na Pocket PC. Nowa gra studia wyjdzie 28 listopada tego roku.

  1. Oficjalna strona IonFx